Bez kategorii

6 rzeczy, które powinieneś znać

Trądzik- ten, kto się z nim nie zmierzył, jest szczęściarzem. Najczęściejtradzik pospolity skuteczne metody leczenia tradziku 3376274  przechodzony w wieku nastoletnim, dorosłym również potrafi popsuć humor i zmusić do walki.

Z zazdrością patrzysz na ludzi, którzy nawet mając naście lat, cieszą się zdrową skórą? Czy wiesz, że skłonność do trądziku bywa dziedziczna? Przeczytaj ten wpis a dowiesz się 10 rzeczy, które powinnaś wiedzieć.

1. Trądzik jest dziedziczny. To smutne, po prostu smutne. Jedni rodzą się z idealną twarzą bez wyprysków, bo w ich rodzinie trądzik nie występował i nie mają go zapisanego w genach, podczas gdy Ty jesteś zmuszona z nim walczyć. To wszystko wina genów.

2. Winne bakterie

Komórki na naszej skórze, przetrwają zaledwie kilka minut potem zastępują je nowe. One wciąż powstają. Jeśli go regularnie nie ścierasz, powstają zaskórniki a jak już wiesz wyróżniamy dwa rodzaje zaskórników: białe i czarne. Zaskórniki czarne powstają na skórze i są jak czarne plamki. Umiejscawiają się zwykle na brodzie i nosie. Zaskórniki białe powstają pod skórą.

3. Czy tylko ja zmagam się z trądzikiem?

Nie, nie tylko Ty się z nim zmagasz. Na razie nie wiadomo czy problem dotyka tylko ludzi.

4. Brud nie ma tu nic do rzeczy

Na razie nie ma dowodów że powstawanie trądziku ma coś wspólnego z nie myciem twarzy.

5. Mleko to Twój wróg

Tak samo jak czekolada i fast foody. Nie ma obecnie dowodu, które powiązałoby jedno z drugim, ale wiadomo: lepiej ich nie jeść.

6. Nie wyciskaj

Widząc pryszcza na swojej twarzy, pragniesz się go pozbyć? Skąd ja to znam? Okazuje się, że to błąd bo wyciskaniem doprowadzasz do jeszcze silniejszego trądziku. Jeśli widzisz wyprysk, lepiej zadziałać od wewnątrz albo udać się na profesjonalne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki