Bez kategorii

Aquaclin – opinie, efekty, cena – Moja przygoda z żelem przeciwtrądzikowym

aquaclin

Nikogo zapewne nie zdziwi, że w walce o nieskazitelną i zdrową cerę sięgałam po różnego rodzaju preparaty, zarówno te na receptę, jak i sprzedawane bez niej. Różnie kończyły się te moje eksperymenty, ale o tym za chwilę. Dzisiaj chciałabym Wam bowiem przedstawić bardzo popularny żel przeciwtrądzikowy – Aquaclin.

Zanim przejdę do recenzji tego żelu, warto poznać kilka suchych faktów. Po pierwsze – substancją czynną Aquaclinu jest nadtlenek benzoilu. Jest to substancja bardzo często stosowana w różnego rodzaju preparatach przeciwtrądzikowych. W przypadku Aquaclinu mamy do czynienia z 5% stężeniem tego związku chemicznego. Nadtlenek benzoilu wykazuje właściwości wysuszające, przeciwłojotokowe, antybakteryjne, normalizujące i oczyszczające. Brzmi zachęcająco, prawda? Także wydawało mi się, że preparat o tak szerokim spektrum działania i to w dodatku dostępny bez recepty jest super zakupem. Niestety – nie wszystko złoto, co się świeci.

cynamon

W ulotce producenta przeczytać można, że Aquaclin można stosować do 2 razy dziennie codziennie. Taka dawka dedykowana jest dla osób z dużymi problemami trądzikowymi. Aby szybko zobaczyć efekty, postanowiłam więc stosować żel dwa razy dziennie. Jednak szybko z takiej metody zrezygnowałam. Dlaczego? Ponieważ żel kompletnie nie współgra z makijażem. Po nałożeniu żelu twarz staje się bardzo ściągnięta a on sam tworzy brzydką, białą maskę. Nie ma więc mowy o wyjściu w takim stanie z domu. Pozostaje więc stosowanie żelu wyłącznie na noc. Niestety i przy takim stosowaniu również musimy się przygotować na liczne skutki uboczne. W moim przypadku najbardziej uciążliwe było silne podrażnienie twarzy. Cera stała się bardzo przesuszona, podrażniona, zaczerwieniona i piekąca. Okazuje się także, że przez swój skład Aquaclin znacznie przyspiesza procesy starzenia się skóry i zubaża ją w zbawienną witaminę E. Trzeba jednak przyznać, że Aquaclin szybko wysusza zmiany trądzikowe i pozwala pozbyć się podskórnych grudek. Oczywiście dużym plusem jest także niska cena i duża dostępność. Jednak w moim przypadku bilans jest jednak niekorzystny. Okropny świat twarzy i jej ogólne podrażnienie sprawiły, że nie byłam w stanie kontynuować kuracji tym żelem.