Bez kategorii

Axotret – leczenie trądziku torbielowatego. Czy izotretynoina jest bezpieczna?

Wiele osób, zmagających się z problemem trądziku zastanawia się, czy lepiej stosować leki miejscowe, czy tabletki. Od dłuższego czasu analizujemy różne tabletki na trądzik, możemy więc stwierdzić, że jedno i drugie może być skuteczne, w zależności od tego, co znajduje się w danym preparacie. Tym razem pod lupę wzięliśmy tabletki Axotret, przeznaczone do leczenia trądziku głębokiego, torbielowatego, odpornego na antybiotyki. Zobaczmy, czym charakteryzuje się ten produkt, jak działa i czy warto go stosować.

Leczenie trądziku głębokiego – działanie Axotretu

Działanie tabletek związane jest z hamowaniem gruczołów łojowych i zmniejszeniem ich wielkości. Produkt wykazuje również właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu łagodzi zmiany skórne i zmniejsza zaczerwienienia. Co więcej, lek wykazuje lekkie działanie przeciwnowotworowe.

Tabletki Axotret

Tabletki Axotret wykazują silne działanie, dlatego przeznaczone są jedynie dla grupy osób, zmagających się z poważną, ciężką odmianą trądziku, na którą nie pomogły inne leki, w tym antybiotyki.

Czym jest Axotret – skład

Główną substancją czynną Axotretu jest izotretynoina, to pochodna witaminy A, substancja wykazująca właściwości odpowiadające za skuteczne działanie preparatu. Dodatkowo kapsułki posiadają jeszcze olej sojowy.

Axotret nie jest lekiem naturalnym, to produkt charakterystyczny, którego wiele osób boi się ze względu na liczne skutki uboczne, a dermatolodzy często przepisują go dopiero w ostateczności. Czy jednak, gdy już zdecydujemy się na terapię izotretynoiną, możemy liczyć na naprawdę dobre rezultaty?

Axotret – efekty stosowania

Lek jest zalecany tylko i wyłącznie w przypadku bardzo ostrej postaci trądziku, szczególnie przy trądziku torbielowatym. Kiedy wszystko inne zawiodło, zapisuje się Axotret, który daje 80% szansy na pokonanie problemu. Mimo wszystko i tak nie zawsze się udaje.

W zależności od rodzaju skóry oraz natężenia zmian skórnych Axotret na pewno złagodzi wypryski i zaczerwienienia, poprawiając stan skóry. W wielu przypadkach pomoże całkowicie usunąć niedoskonałości, rzadko jednak zapobiega powtórnym nawrotom i terapię trzeba po jakimś czasie powtarzać.

Mimo to, według dermatologów, to właśnie Axotret jest jedyną opcją dla osób, na które nie działają antybiotyki ani sterydy. Pomimo jego skuteczności, nie jest to lek bezpieczny, dlatego należy stosować go bardzo ostrożnie i tylko na zalecenie lekarza.

A teraz kilka słów o skutkach ubocznych.

Konsekwencje stosowania Axotretu

I tutaj pojawia się pełna lista działań niepożądanych. Okazuje się bowiem, że o ile sama witamina A ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, jej pochodna nie jest tak przyjazna dla ludzkiego organizmu. Stosowanie tych tabletek porównuje się do antykoncepcji hormonalnej i jest zakazane kobietom w ciąży, gdyż może doprowadzić do poronień i wrodzonych wad płodu. Badania wykazują również, że jedną z częstszych konsekwencji zażywania Axotretu jest niedokrwistość.

ulotka Atrotex

Na broszurce opisującej tabletki znajdziemy również całą listę innych możliwych skutków ubocznych. Oto, na co musimy uważać, decydując się na terapię Axotretem:

 • bóle pleców, mięśni i stawów
 • suchość błon śluzowych
 • zapalenie warg
 • krwawienie z nosa
 • zapalenie spojówek
 • suchość skóry
 • zapalenie skóry
 • pękanie skóry
 • wysypka
 • łuszczenie się skóry
 • suchość oczu
 • zmętnienie rogówki
 • “kurza ślepota”
 • zmęczenie
 • zapalenie nerek
 • zapalenie wątroby

Trochę tego jest, prawda? Nic dziwnego, że lek ten zalecany jest dopiero w ostateczności, zwłaszcza że wymienione wyżej działania niepożądane występują dość często.

Axotret – przeciwwskazania

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Axotretu bezwzględnie nie mogą stosować kobiety w ciąży. Co więcej, nie powinny go zażywać także panie w wieku rozrodczym, o ile nie są spełnione wymagania Programu Zapobiegania Ciąży. Szczególną ostrożność należy zachować przy niewydolności wątroby, zwiększenia lipidów we krwi oraz przy nadmiarze witaminy A.

Jak w przypadku wszystkich innych leków, Axotretu nie mogą używać osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie Izotretynoiny

Axotret należy przyjmować tylko i wyłącznie na zlecenie lekarza i stosować się ściśle do przepisanych zaleceń w dawkowaniu. Dziennej dawki nie wolno przekraczać, a w przypadku pominięcia, nie wolno zażywać dodatkowej.

Gdzie kupię Axotret? Ile to kosztuje?

Axotret jest lekiem wydawanym na receptę, możemy go kupić więc jedynie w aptekach. Cena jednego opakowania, zawierającego 30 sztuk tabletek wynosi ok. 40-45 złotych.

Opinie o Axotrecie

Tutaj pojawia się pełna rozbieżność. Osoby, które stosowały Axotret, wielbią go lub nienawidzą, choć większość recenzji opowiada o jego skuteczności, która niestety połączona jest z pogorszeniem samopoczucia. Trudno, aby tak silny lek nie wywoływał skutków ubocznych, nie na darmo przecież zapisywany jest w ostateczności.

Przyglądając się skuteczności produktu, można uznać go za pomocny, gdyż w wielu przypadkach pomaga poradzić sobie, przynajmniej w części, z trądzikiem opornym na inne produkty.

Axotret – opinia redakcji

Axotret uznawany jest za jedyny lek, wspomagający leczenie trądziku torbielowatego, na który nie pomagają inne środki. A jednak nie pomaga w każdym przypadku, a do tego izotretynoina jest substancją niebezpieczną dla zdrowia. Według nas na terapię tym środkiem powinny decydować się tylko osoby, które naprawdę nie mają innego wyjścia.

Zobacz też: Sumamed – opinie i skład. Efekty działania antybiotyku

Jeżeli chcecie znać nasze zdanie, polecamy rozpocząć kurację produktami naturalnymi, aby jak najbardziej ograniczyć skutki uboczne. Gdy to nic nie da i trzeba będzie zdecydować się na leczenie Axotretem, które także nie do końca pomoże, warto zastosować naturalne tabletki przeciwtrądzikowe jako wspomagacz w leczeniu. Nie tylko pomogą w stanach zapalnych i likwidacji blizn, ale również wzmocnią odporność organizmu i poprawią samopoczucie, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko działań niepożądanych przy stosowaniu Axotretu. Produktem wartym uwagi jest Royal Skin 500 – tabletki, zawierające składniki naturalne, od lat stosowane w medycynie naturalnej do leczenia chorób skórnych.

Royal Skin 500 – nieoceniona pomoc w leczeniu każdej postaci trądziku!

Royal Skin 500 tableki

Dlaczego warto postawić na Royal Skin 500? Jest to w pełni naturalny produkt, łagodzący niedoskonałości, niezależnie od postaci trądziku. Jeżeli szukacie czegoś, co:

 • pomoże Wam poradzić sobie z problemem na stałe
 • zapewni odnowiony wygląda twarzy
 • przywróci koloryt
 • wzmocni strukturę skóry
 • zaleczy blizny i zaczerwienienia
 • nie spowoduje skutków ubocznych

Postawcie na Royal Skin 500! Sami zobaczcie, jak możecie sobie pomóc.

Wybierzcie Royal Skin 500, zamówcie produkt na stronie producenta za 139 zł za opakowanie. Cena nie jest mała, ale naprawdę się opłaca. Nasz wybór na początku zawsze pada na ten produkt!

Na naszych czytelników super promocja – Royal Skin 500 w zbiorczych pakietach. Nie zwlekajcie, wybierzcie to, co dobre jeszcze dziś!

Royal Skin 500 opakowania