Bez kategorii

Cenne właściwości fiołka trójbarwnego

Jeśli szukacie naturalnego pomocnika w walce z trądzikiem, zwróćcie uwagę na fiołka trójbarwnego zwanego też bratkiem. Ten urokliwy kwiat ma nie tylko walory ozdobne, jest również naturalnym lekiem wspomagającym walkę z wykwitami skórnymi. Można go dostać w postaci suszu ziołowego lub tabletek.

Viola tricolor, czyli fiołek trójbarwny, popularnie zwany bratkiem, występuje w niektórych regionach Azji i w Europie, w tym również w Polsce. W jego składzie znaleźć można wiele cennych substancji, które przekładają się na prozdrowotne działanie, w tym: flawonoidy (rutyna, kwercetyna), antocyjany, saponinę, śluzy i garbniki, karotenoidy, olejki eteryczne i minerały.

Bratek wykazuje działanie moczopędne, a tym samym przyczynia się do szybszego i skuteczniejszego wydalania przez organizm szkodliwych substancji – w ten sposób oczyszcza się również skóra. Właściwości odtruwające fiołka mają istotne znaczenie dla osób ze zmianami trądzikowymi oraz w innych dolegliwościach skórnych związanych z nieprawidłową przemianą materii. Inne cenne walory fiołka to wzmacnianie i uszczelnianie naczyń krwionośnych oraz działanie przeciwzapalne i wykrztuśne.

3 Comments

  1. Piję napar z fiołka od jakiegos czasu, muszę powiedzieć, że rzeczywiście oczyszcza organizm. Czuję się lepiej, lżej, skóra jest w lepszej kondycji, mniejsze problemy z pryszczami. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.