Co robić, by perfumy utrzymywały się przez cały dzień? Porady i wskazówki.

Dobry zapach jest synonimem zmysłowości i uwodzenia, zwłaszcza jeśli chcemy zrobić wrażenie na pierwszej randce lub na spotkaniu z przyjaciółmi, ale wiele z nas cierpi z tego powodu, ponieważ bez względu na to, jak często kąpiemy się w perfumach, nie utrzymują się one tak długo, jak byśmy tego oczekiwali. Dlatego dziś przedstawimy Ci wskazówki, dzięki którym Twoje ulubione perfumy będą trwały przez cały dzień.

Czy można sprawić, by perfumy miały jak najdłuższą trwałość?

Perfumy będą utrzymywały się przez jak najdłuższy czas, jeśli umieścisz je w strategicznych miejscach ciała. Musisz najpierw przetestować ich zapach w swoim ciele, ponieważ pH każdej osoby jest inne i po umieszczeniu w skórze będą pachnieć inaczej niż pozostałe. Aby poznać zapach perfum, które zostaną zaimpregnowane na skórze, należy nanieść odrobinę na nadgarstek, odczekać 15 minut, powąchać ponownie i to będzie zapach, który będzie towarzyszył nam przez cały dzień.
Ważną rolę odgrywa również to, co chcesz przekazać, ponieważ wiele kobiet używa perfum z feromonami, aby przyciągnąć mężczyzn, dlatego w zależności od okazji powinieneś wybierać delikatne lub mocne zapachy.

W jakich miejscach najlepiej aplikować perfumy, aby utrzymywały się przez cały dzień?

Jak już wspomniano, aby perfumy utrzymywały się dłużej, należy umieścić je w strategicznych miejscach, takich jak szyja, kostki, za kolanami, za płatkami uszu i na przedramionach, ponieważ są to najgorętsze obszary ciała, dzięki czemu perfumy utrzymują się dłużej. W ten sposób cząsteczki alkoholu, które zawiera woda kolońska, delikatnie oddziałują na skórę, dzięki czemu perfumy dłużej utrzymują się na skórze i stają się sensacją spotkania.

Wcześniej należy nawilżyć skórę.

Przed nałożeniem perfum należy koniecznie nawilżyć skórę kremem nawilżającym, który nie zawiera zapachu, a jeśli już, to nie powinien on być silniejszy niż perfumy, aby perfumy były wyczuwalne. Z drugiej strony, ważne jest, aby zmieniać zapach perfum o każdej porze roku, ponieważ w zależności od zapachu perfum możemy przekazywać energie i emocje, które czasami nie są tym, co naprawdę chcemy przekazać.

Nie pocierać miejsc, na które nałożono perfumy.

Ważne jest, aby wiedzieć, że po nałożeniu perfum w tym miejscu nie należy pocierać nadgarstków, ponieważ w ten sposób można przerwać łańcuch zapachowy mieszając go z tkanką tłuszczową, dlatego lepiej jest nakładać perfumy bez pocierania.

Nie należy używać przeterminowanych perfum.

Kiedy perfumy tracą ważność, nabierają nieprzyjemnego zapachu, a ponadto wytwarzają bakterie i grzyby, które mogą powodować podrażnienia skóry, dlatego jeśli zauważysz, że Twoje perfumy po rozpyleniu mają zjełczały zapach, najlepiej je wyrzuć, ponieważ im dłużej perfumy pozostają nieużywane lub przechowywane, tym formuła, która służy do ich konserwacji, zanika, a tym samym nie nadają się do użycia.

Odpowiednie przechowywanie perfum.

Kolejną wskazówką, którą możemy polecić, jest przechowywanie perfum w miejscu, w którym nie będą one narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wilgoci ani zimna, ponieważ spowoduje to utratę ich zapachu i szybsze przeterminowanie.

Ta sama linia zapachowa.

Innym sposobem na przedłużenie trwałości perfum jest stosowanie tej samej linii balsamów do ciała, dezodorantów, pudrów i perfum. W ten sposób możesz uzyskać dwa razy więcej zapachu swoich ulubionych perfum, który będzie utrzymywał się na Twojej skórze przez cały dzień, co sprawi, że ludzie wokół Ciebie będą czuć się komfortowo w Twojej obecności.