Bez kategorii

Cynk w tabletkach – czemu to nie działa?

Każdy, kto od dłuższego czasu zmaga się z problemami z trądzikiem wie, że człowiek jest w stanie wiele zapłacić i znieść, by znowu mieć piękną, nieskazitelną cerę. Jestem idealnym przykładem tego, że tonący brzytwy się trzyma. Przetestowałam wiele preparatów, które miały wyeliminować moje problemy z wypryskami, bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami. Jedną z pierwszych prób był Cynk w tabletkach.

W aptekach, a nawet supermarketach i sieciowych drogeriach znaleźć można wiele preparatów, które w swoim składzie mają niewielkie ilości cynku. Ja jednak zdecydowałam się na monosuplement – czyli cynk w czystej, wysokiej dawce.

Działanie cynku, cena i sposób przyjmowania

Cynk jest mikroelementem, który powinien korzystnie wpływać na naszą cerę, kości, a nawet metabolizm. Zazwyczaj w suplementach wykorzystuje się połączenie cynku i witaminy C, dzięki czemu jest on łatwiej przyswajalny. W większości preparatów otrzymamy dawkę 100% zapotrzebowania organizmu na cynk w 1 tabletce. Cena suplementu jest niewielka, co może zachęcać do eksperymentowania.

Czy to działa?

Niestety każdego, kto zachwycił się wizją doskonałego remedium na wypryski w postaci naturalnego mikroelementu o szerokim spektrum działania muszę rozczarować. W moim przypadku przyjmowanie cynku nie dało żadnego widocznego rezultatu. Cynk powinien regulować pracę tarczycy, więc jeśli problemy skórne są nimi spowodowane, cera może się lekko poprawić. W innym przypadku raczej nie ma co liczyć na pozbycie się problemów z wypryskami, zaskórnikami czy wągrami. Mogę nawet powiedzieć, że po miesiącu zażywania cynku moja skóra zaczęła się przesuszać.
cynk w tabletkach

Jeśli nie cynk to co?

Skoro cynk nie działa to czy jest jakiś doustny suplement, który mógłby poradzić sobie z trądzikiem i to nawet takim najbardziej zaostrzonym? W moim przypadku bezkonkurencyjne okazało się Royal Skin 500. Produkt nie jest najtańszy, ale jest wart każdej wydanej złotówki, zwyciężając w rankingu tabletek przeciwko trądzikowi. Zamówiłam 1 opakowanie na próbę przez stronę internetową producenta. Już po kilku dniach gołym okiem było widoczne jego działanie. Przeprowadziłam więc trzymiesięczną kurację, która pozwoliła mi na zapomnienie trądziku raz na zawsze.

Royal Skin 500