Depilacja laserowa nosa – zabieg tylko dla mężczyzn?

Depilacja laserowa nosa to zabieg, który często wykonany jest w gabinetach kosmetycznych. Kojarzony jest z głównie z mężczyznami, ze względu na fakt posiadania większej ilości włosów. Czy depilacja laserowa nosa wykonywana jest również u kobiet? Podpowiadamy.

Problem nadmiernego owłosienia w nosie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Warto podkreślić, że depilacja nosa stała się tak samo popularna jak depilacja baczków, wąsika czy brody. Warto podkreślić, że depilacja laserowa jest na tyle bezpiecznym i delikatnym zabiegiem, że może być również stosowana w okolicy nosa.

Mimo to na uwagę zasługuje fakt, że włosy znajduje się na błonie śluzowej nosa nie są całkowicie bezużyteczne. Ich głównym zadaniem jest filtrowanie powietrza, które wdychamy nosem. Włoski znajdujące się w dziurkach nosowych zatrzymują cząsteczki występujące w powietrzu takie jak kurz czy pyłki. To właśnie na nich zbiera się m.in. wilgoć, a także dzięki nim nie atakują nas drobne owady oraz pył ze środowiska zewnętrznego. Zdarza się jednak, że włosy występujące w nosie rosną dość intensywnie, a przez to nieestetycznie prezentują się wystając z dziurek nosa.

Regularne przycinanie włosów w nosie staje się dość uciążliwe, a także bardzo łatwo w takiej sytuacji o drobne skaleczenie i krwawienie z tego rejonu.

W przypadku kiedy włosy w nosie są na tyle gęste, grube i obfite przyczyniają się do łaskotania oraz podrażniania wewnętrznych ścianek nozdrzy. To z kolei wywołuje nieustanną potrzebę drapania, co z kolei może powodować otarcia oraz bolesne zadrapania.

Depilacja laserowa nosa zalecana jest również osobom, które borykają się ciągle z alergią na kurze oraz pyłki roślinne. Dzięki tego rodzaju zabiegom czyli mniejszej ilości włosów zmniejsza się ilość osadzających się alergenów.

Jak działa depilacja laserowa?

Skupiona wiązka światła lasera Mediostar Next Pro we Wrocławiu i Warszawie posiadająca długość 810 i 940 nm przenika do cebulki włosa, tam przekształcając się w energię cieplną. Przyczynia się ona do termicznego zniszczenia komórek rozrodczych włosa, które odpowiedzialne za ich proces wzrostu.

Efekty terapii laserowej widoczne są po upływie 10-14 dni od momentu wykonania zabiegu. Wówczas włosy redukują się w ilości około 30% przy każdej wizycie w salonie, zostaje osłabiona ich struktura, a także spowolniony ich proces wzrostu.

Depilacja laserowa nosa nie należy do zabiegów inwazyjnych. Podczas terapii odczuwalne jest intensywne ciepło, a także ukłucia, które uwarunkowane są ilością oraz strukturą i kolorem włosa.

Należy podkreślić, że depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie należy do trwałych metod usuwania niechcianego owłosienia. Oznacza to, że dzięki tego rodzaju zabiegom pozbywamy się włosów na stałe, jednocześnie uwalniając się od dyskomfortu w postaci swędzenia w nosie lub alergii organizmu wywołane przez ich nadmierną ilość.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia z ciała. Ze względu na fakt, że nie zalicza się do zabiegów inwazyjnych można wykonywać ją na całym ciele wliczając w to również twarz i okolice nosa.