Bez kategorii

Dlaczego warto pić soki warzywne?

Jeśli borykacie się z trądzikiem, wprowadźcie do codziennego jadłospisu świeżo wyciskane soki z warzyw. Mają one wiele cennych właściwości. Zobaczycie, że przy regularnym ich piciu, poprawi się stan Waszej cery.

W kuchni każdej osoby walczącej z trądzikiem bezsprzecznie powinna znaleźć się sokowirówka. Koktajle warzywne to eksplozja zdrowia, która dodatkowo niewiele kosztuje – buraki, pomidory, ogórki czy szpinak to wydatek rzędu kilku złotych. Przyrządzony własnoręcznie w sokowirówce sok warzywny pozwoli Wam wyciągnąć z warzyw wszystko to, co w nich najlepsze, czyli całe królestwo witamin i minerałów. Arsenał dobroczynnych substancji zawartych w sokach warzywnych bardzo korzystnie wpływa na stan skóry – regeneruje ją i odżywia od środka. Poza tym soki warzywne sprzyjają oczyszczaniu się całego organizmu z toksyn, tym samym oczyszcza się również skóra. Takie koktajle doskonale działają na system odpornościowy, chronią przed drobnoustrojami i powodują mniejszą podatność na występowanie stanów zapalnych, co przekłada się na złagodzenie zmian trądzikowych.

Soki warzywne możecie komponować według swoich upodobań. Możecie wykorzystać praktycznie każde warzywo, robić własne mieszanki, dodawać do nich owoce albo aromatyczne zioła. W mojej kuchni najczęściej gości sok z selera, sok z buraków, sok z pomidorów oraz sok z mieszanki zielonych warzyw. Nierzadko korzystam również z innych przepisów.

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.