Bez kategorii

Dogłębne oczyszczanie cery trądzikowej

Jak najprościej wytłumaczyć czym jest trądzik? Można, w bardzo skrótowy sposób stwierdzić, że trądzik jest chorobą skóry, która wywoływana jest przez bakterie żerujące na powierzchni skóry. Żywią się one sebum, które jest natrualnie produkowane przez cerę.

Problem w tym, że nadmiar tego sebum oraz codzienne zanieczyszczenia, np. makijaż, kosmetyki pielęgnacyjne, itp., zatykają pory i powodują zaczopowanie cery. Wówczas kłopoty z trądzikiem jeszcze bardziej się zaogniają. Dlatego też, tak ważne jest regularne dogłębne oczyszczanie cery trądzikowej. Poniewież podpowiadam jak powinien wyglądać wzorcowy rytuał dokładnego oczyszczania.

Oczyszczanie to proces

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo nastawieni na szybkie rozwiązania. Niestety oczyszczanie jest procesem. Warto w natłoku spraw znaleźć dla siebie godzinę tygodniowo, by zadbać o swoją cerę. Odwdzięczy się nam pięknym, zdrowym wyglądem. Pierwszym krokiem jest usunięcie makijażu i resztek kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobry kosmetyk do demakijażu to podstawa. Następnie warto przemyć twarz preparatem oczyszczającym, którego używamy na co dzień. Może to być pianka, żel myjący czy mydło.

Po takim wstępnym oczyszczeniu kolej na otworzenie porów. W tym celu powinniśmy zrobić parówkę, domową saunę lub okryć twarz gorącym ręcznikiem. Pod wpływem ciepła pory się otwierają i umożliwiają dogłębne ich oczyszczenie. W celu wyciągnięcia wszystkich zanieczyszczeń, nałóżmy na twarz maseczkę typu peel off. Świetnie sprawdzi się tutaj popularna maska z żelatyny. Możemy także pokusić się o złuszczenie martwego naskórka. Dobry peeling pięknie wygładzi naszą skórę i pobudzi ją do regeneracji. Następnie musimy zadbać o to, by zamknąć rozszerzone pory. Możemy nałożyć specjalną maseczkę lub zastosować masaż kostkami lodu. Jeśli mamy takie możliwości możemy skorzystać z ozonowania twarzy. Po zakończonym oczyszczaniu należy zadbać o nawilżenie cery. Nawet jeśli mamy skłonności do błyszczenia czy nadmiaru produkcji sebum, powinniśmy regularnie nawilżać skórę.