Bez kategorii

Duac żel – moje efekty stosowania

Większość osób, która walczy aktywnie z trądzikiem prędzej czy później trafia do lekarza dermatologa. To zrozumiałe. W końcu właściwa diagnoza i opracowanie skutecznego sposobu leczenia są jedynym sposobem na pozbycie się znienawidzonych zmian skórnych.

Czy jednak zawsze preparaty proponowane przez dermatologów są skuteczne? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Osobiście mam różne doświadczenia w tym temacie. Pierwszym lekiem, które dostałam od lekarza był Duac – żel przeciwtrądzikowy. Oto moja osobista opinia o tym bardzo popularnym wśród osób leczących z trądzikiem preparacie.

ZOBACZ RANKING TABLETEK PRZECIWTRĄDZIKOWYCH

Skuteczność i efekty uboczne

Duac Żel

Duac jest dostępny wyłącznie na receptę. Niestety nie jest refundowany, a jego cena w zależności od wielkości opakowania i oferty apteki waha się od 60 do 120 zł. Na pierwszy raz moja lekarka przepisała mi Duac 30 g, który wystarczył mi na jakieś 2 miesiące stosowania.

Dzięki żelowej konsystencji maść jest bardzo wydajna, a w dodatku stosuje się ją punktowo na zmiany zapalne. Substancjami czynnymi są dwie doskonale znane w dermatologii substancje – klindamycyna i nadtlenek benzoilu. Przyznam, że już po około tygodniu regularnego stosowania moja skóra się poprawiła. Jednak obok zmniejszenia wyprysków, pojawiły się także efekty uboczne – silne przesuszenie i zaczerwienienie skóry, łuszczenie cery, a nawet nieprzyjemne pieczenie. Było to na tyle uciążliwe, że niestety musiałam zmniejszyć częstotliwość nakładania maści, a potem zaprzestać stosowania.

Dużo skuteczniejsza alternatywa

Odstawienie Duac sprawiało, że moje problemy z trądzikiem powróciły ze zdwojoną siłą. Przyznam, że byłam załamana. Ale wtedy przez przypadek natrafiłam na Royal Skin 500. I to był strzał w dziesiątkę. Kupiłam pierwsze opakowanie na stronie producenta. Cena była porównywalna do Duacu, za to skuteczność była nie do porównania. Już po tygodniu zażywania Royal Skin 500 widać znaczną różnicę, a po całej kuracji, czyli 3 miesiącach, trądzik odszedł w zapomnienie raz na zawsze. I to bez konieczności znoszenia dotkliwych skutków ubocznych.

Royal Skin 500 TABLETKI

ZAMÓW ROYAL SKIN 500 TERAZ