Bez kategorii

Epiduo opinia o kolejnym żelu z nadtlenkiem benzoilu.

Leczenie trądziku to trudne zadanie, które często wymaga jednoczesnego stosowania wielu preparatów działających jednocześnie od zewnątrz i wewnątrz organizmu. Wszystko to zależy zarówno od rodzaju zmian trądzikowych, jak i intensywności ich występowania czy reakcji na poszczególne używane specyfiki. Jednak pierwsze co robimy, zauważając pryszcze na twarzy, to sięgnięcie po maści lub żele, choć najlepiej stosować te, przypisane przez dermatologa. Takim, który sama używałam, choć z pewnością Wy również znacie go doskonale, jest Epiduo, skuteczny na najbardziej uciążliwe odmiany tej choroby.

Retinoid i nadtlenek benzoilu – wybuchowa mieszanka na pryszcze.

Wśród wielu żeli dostępnych na zlecenie lekarza, Epiduo wyróżnia się składem, w którym można znaleźć aż dwa czynniki aktywne. Podobnie jak inne stosuje się go powierzchniowo na skórę w miejscu występowania pryszczy czy wągrów, a za ich szybkie usunięcie odpowiadają:

  • nadtlenek benzoilu, jedna z najbardziej znanych substancji przeciwtrądzikowych, antybakteryjna, przeciwzapalna i powstrzymująca nadmierny łojotok. Działa też przeciwświądowo, osuszając skórę, złuszczając zrogowaciałą warstwę naskórka i zwalczając niebezpieczne bakterie beztlenowe, odpowiedzialne między innymi za trądzik pospolity,a
  • adapalen, związek chemiczny należący do kwasów karboksylowych, będący retinoidem tzw. trzeciej generacji. Także działa przeciwłojotokowo, antybakteryjnie i zapobiega rogowaceniu mieszków włosowych. Zmniejsza też obrzęk i zaczerwienienie skóry, co często występuje przy intensywnym wysypie wyprysków.

Skuteczne, ale z uciążliwymi skutkami ubocznymi.

Taką mieszankę dwóch czynników aktywnych, można rzeczywiście nazwać wybuchową i skuteczną, jednak decydując się na użycie Epiduo, trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych. Oczywiście nie występują one u każdego, ja jednak szybko zaczęłam narzekać na silne, wręcz bolesne podrażnienia, na mojej skórze pojawiły się tez zaczerwienienia przypominające nieco oparzenia słoneczne. Niestety, dla mnie było to zbyt dużo i gdy wystąpiła jeszcze opuchlizna obejmująca też powieki, to Epiduo zniknęło z mojej domowej apteczki, zastąpione przez Nonacne.

Nonacne – opinia o nim potwierdza, jak skutecznie leczy trądzik.

Maści i żele może są dobre, lecz skutki uboczne, jakie powodują, sprawiły, że zdecydowałam się na tabletki na trądzik, wybierając najlepsze z nich, czyli Nonacne. Postanowiłam, że koniec z męczeniem swojej skóry i czas na odpowiednią suplementację organizmu, dostarczającą mu wszystko, czego potrzeba do poradzenia sobie nawet z największymi, ropnymi pryszczami. Te tabletki to prawdziwa rewelacja, a wysoką skuteczność mogę Wam w pełni potwierdzić.

Pierwsze, na co zwróciłam uwagę, to ich starannie dobrany i przemyślany skład. Nonacne zawiera idealnie dobrane dawki naturalnych substancji, roślinnego pochodzenia, całkowicie bezpiecznych i niepowodujących nawet najmniejszych skutków ubocznych. Odpowiadają one za całkowite usunięcie zmian trądzikowych, a w tabletkach znajdują się:

  • pokrzywa, zwalczająca bakterie na naszej skórze, która dodatkowo działa przeciwzapalnie, szybko gojąc ewentualne ranki np. te po wyciskaniu pryszczy, czego oczywiście nie polecam,
  • pestki winogron, pełne antyutleniaczy, niezbędnych do wygładzenia skóry i nadania jej elastyczności,
  • czerwona koniczyna, będąca jednym z najlepszych blokerów nadmiernego wydzielania sebum, a do czego to prowadzi, doskonale wiemy, przecież jest to jedna z najczęstszych przyczyn naszych problemów z trądzikiem,
  • sarsaparilla, nazwa może brzmi obco, lecz jest to wyciąg z roślin pochodzących z Ameryki Środkowej i Południowej, gdzie od stuleci znane są jego właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne i dlatego wykorzystuje się go w leczeniu różnych chorób i to nie tylko skóry.

Już dwa tygodnie przygody z Nonacne zmniejszyły znacznie ilość wyprysków na twarzy, a skóra nie tylko się wygładziła, ale i odzyskała naturalną barwę. Po kilku dalszych miesiącach zniknęły już niemal w stu procentach, podobnie jak większość blizn potrądzikowych. Tabletki możecie natychmiast zamówić prosto od wytwórcy, a jego strona internetowa przyjmuje zamówienia przez całą dobę i siedem dni w tygodniu. Cena za 60 sztuk, bo tyle jest w opakowaniu, to około 160 złotych, jednak lepiej jest od razu zamówić większą ilość. Kupując np. dwa lub trzy, tyle samo otrzymacie w prezencie, nie płacąc za nie nawet złotówki. Warto, bo w ten sposób macie zapewnioną pełną kurację, aż do całkowitego pozbycia się tego, co szpeci Wasze twarze.