Bez kategorii

Isotrex Żel, z moim trądzikiem sobie nie poradził.

Trądzikiem i sposobami jego zwalczania zajmuję się już od pewnego czasu, co spowodowało, że wielu znajomych zwraca się do mnie z pytaniami, jaki środek najszybciej poradzi sobie z pryszczami. Szczególnie często jestem pytana, czy wiem coś o retinoidach i jakie ewentualnie efekty dało ich stosowanie. Owszem, zdarzało mi się używać preparaty oparte o tę pochodną witaminy A, a jednym z nich był Isotrex, żel do miejscowego stosowania na skórę.

Izototretynoina zalecana na najcięższe odmiany trądziku.

Isotrex zawiera w swoim składzie czynnik aktywny izototretynoinę, będącą właśnie syntetyczną odmianą witaminy A. Jest to najsilniejsza w działaniu substancja, powszechnie zalecana w leczeniu wielu odmian trądziku, której stosowanie powinno się zawsze odbywać pod kontrolą lekarza dermatologa. Retinoidy mimo swojej potwierdzonej skuteczności, mogą powodować wystąpienie wielu skutków ubocznych, z którymi bez pomocy specjalisty niekiedy trudno jest sobie poradzić. Warto jednak o tym pamiętać, używając Isotrex, który jest przeznaczony do leczenia najcięższych przypadków tej uciążliwej choroby, kiedy rozległych pryszczy nie da się usunąć w żaden inny sposób. Syntetyczna pochodna witaminy A charakteryzuje się takim samym działaniem, jak naturalna, wpływając korzystnie na proces regeneracji naskórka. Znacznie zmniejsza też wydzielanie łoju i zatykanie ujść gruczołów łojowych, co często prowadzi do powstania zmian trądzikowych.

Leczenie, długotrwałe i nie zawsze skuteczne.

Stosując ten żel, podobnie jak inne leki zawierające retinoidy, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Leczenie jest niestety długotrwałe, a kompletna kuracja może potrwać nawet około pół roku. Trzeba się także liczyć ze wspomnianymi skutkami ubocznymi. U mnie była to przede wszystkim stale odczuwalna suchość w ustach oraz w nosie, a wiele znajomych skarżyło się także na bóle mięśniowe. Po pewnym czasie zaobserwowałam też lekkie łuszczenie się skóry i dosyć przykre uczucie jej pieczenia. Jeśli chodzi o zmniejszenie ilości pryszczy, to niestety smarowanie Isotrexem nie dało praktycznie żadnych rezultatów, a momentami miałam wręcz wrażenie, że jest ich coraz więcej.

Nonacne – efekty, jakie chciałam osiągnąć i to już w kilka tygodni.

Dlatego też postanowiłam więcej nie męczyć swojej skóry retinoidami, ale właściwie odżywiać ją od zewnątrz, co Nonacneułatwia mi codzienne zażywanie Nonacne. Opinie, jakimi się cieszy, mogę w pełni potwierdzić, a pierwsze efekty jego stosowania zauważyłam już po kilku tygodniach, a nie miesiącach. Wiele kobiet zachwalało na forach dyskusyjnych jego unikalny skład, odpowiedzialny za szybkie poradzenie sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zmianami trądzikowymi. Co najważniejsze, Nonacne nie zawiera absolutnie żadnych sztucznych substancji chemicznych, ale jest oparte wyłącznie na ekologicznych, roślinnych składnikach, takich jak:

  • sarsaparilla, a ta egzotyczna nazwa kryje w sobie starannie dobrane wyciągi z roślin pochodzących z Ameryki Łacińskiej, gdzie są powszechnie używane w leczeniu różnych chorób skóry, w tym oczywiście i trądziku,
  •  pokrzywa, bogata w witaminy i składniki mineralne niezbędne do odżywienia wszystkich, nawet najgłębszych warstw skóry, mająca również silne właściwości antybakteryjne,
  • wyciągi z pestek winogron, zawierający przeciwutleniacze, przede wszystkim zmiękczające skórę, ale jednocześnie zapewniające jej wymaganą elastyczność,
  • czerwona koniczyna, która hamuje nadmierne wydzielanie sebum, jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku.

Jak widać, skład tych małych, ale wręcz magicznych tabletek, to gwarancja skuteczności, jakiej nie zapewnią nam żadne inne środki. Sprawdziłam to na swojej skórze i w pełni to potwierdzam. Mogę powiedzieć, że po kilku miesiącach praktycznie w stu procentach pozbyłam się pryszczy, wągrów i wyprysków, a moja cera odzyskała dawno niewidziany blask i koloryt. Kupuję Nonacne prosto od jego producenta, a cena za miesiąc leczenia, czyli 60 tabletek, to jedynie 160 złotych i nie narzekajcie Kochane, że to dużo. Jak zobaczycie rezultaty, to podobnie jak ja zamówicie następne opakowania, polecając suplement wszystkim swoim znajomym.