Jak prawidłowo dbać o włosy?

Codzienna pielęgnacja włosów jest absolutnie najważniejsza. Musisz się do niej przyłożyć. Nawet kompleksowe spa przeprowadzone raz na tydzień nie zastąpi ci twoich codziennych zaniedbań. Naucz się zatem dbać o swoje pasma, by one odwdzięczały ci się znakomitą kondycją i równie znakomitym wyglądem. Wybieraj naturalne szampony do włosów i poprawnie ich używaj. Jak zatem tak dokładnie powinnaś to robić?

Niegdyś w gazetach związanych z modą i urodą pojawiła się wzmianka o tym, że włosy należy myć maksymalnie dwa razy w tygodniu. Wszyscy natychmiast w to uwierzyli. Zaczęto szerzyć teorię, jakoby codzienne mycie włosów miało je obciążać i doprowadzać do ich jeszcze szybszego przetłuszczania się. Oczywiście nigdy nie potwierdzono tego w żadnych badaniach naukowych, bo nie jest to wcale prawda. Włosy powinnaś myć tak często, jak one tego potrzebują. Jeżeli więc każdego dnia po spojrzeniu w lustro dostrzegasz, że twoje pasma nie prezentują się zbyt świeżo, jak najbardziej wolno ci codziennie sięgać po szampony do włosów.

Uważaj też na ilość używanego produktu. Nie przesadzaj z tą ilością. Naprawdę nie potrzebujesz wiele szamponu, aby porządnie umyć i oczyścić włosy. Jeżeli sięgają one np. do ramion, wystarczy ci porcja produktu przypominająca wielkością jednego orzecha włoskiego. Do oczyszczenia bardzo długich włosów możesz wykorzystać podwójną taką porcję. Pamiętaj też, by każdy szampon do włosów zawsze rozcieńczyć wodą. Nie nakładaj go od razu na włosy. Najpierw nałóż go na dłoń i spróbuj go spienić, by dopiero taką pianę wcierać w pasma. Możesz też sprawić, by szampony do włosów miały jeszcze delikatniejsze działanie. W tym celu przelej wybraną ilość kosmetyku do małego naczynia, uzupełnij go ciepłą wodą i wstrząśnij. Myj włosy powstałym płynem. Będzie on jeszcze delikatniejszy od rozcieńczonego w dłoniach szamponu.

Domowa i codzienna pielęgnacja włosów z czasem stanie się jednym z twoich podstawowych nawyków. Bardzo szybko załapiesz, jak ona powinna wyglądać, by wspierała twoją prezencję.