Bez kategorii

Jak usunąć blizny potrądzikowe – najskuteczniejsze metody.

Trądzik to poważne schorzenie, które nawet wyleczone może pozostawić na twarzy przykrą pamiątkę w postaci blizn lub przebarwień. U mnie na szczęście na razie one nie wystąpiły, ale zmagając się z pryszczami i wągrami, muszę niestety się z tym liczyć. Jak to mówią, najważniejsza jest informacja, dlatego chce przybliżyć wam kilka metod poradzenia sobie z tym przykrym problemem.

Przyczyny powstania blizn potrądzikowych.

Trądzik to stan zapalny skóry, który wymaga odpowiedniego leczenia. Jakiekolwiek zaniedbania zaburzające proces gojenia się zmian, mogą szybko doprowadzić do zaburzeń ciągłości tkanki, a na twarzy pojawi się tzw. blizna zanikowa, czuli wyjątkowo nieestetyczne wgłębienie. Źle zagojona zmiana może również doprowadzić do przebarwień skóry, które niekiedy trudno jest zamaskować nawet makijażem.

Zapobieganie i leczenie blizn.

blizny potrądzikowe na twarzy

Najważniejsza w leczeniu trądziku jest higiena i dlatego trzeba starannie pielęgnować cerę ze skłonnościami do powstawania pryszczy. Pomocne jest regularne złuszczanie i oczyszczanie skóry łagodnymi dokładnie dobranymi kosmetykami. W żadnym wypadku nie można dopuścić do jej przetłuszczenia i nadmiernego wydzielania łoju, co szybko prowadzi do zatkania porów. Z drugiej strony nie możemy również przesadzać z osuszaniem, co także powoduje łojotok. Pomóc może też właściwie zbilansowana dieta, wzbogacona o witaminy oraz przeciwutleniacze.

Niestety, nawet dokładna profilaktyka okazuje się czasami nieskuteczna i dochodzi do niebezpiecznego stanu zapalnego, który wymaga szybkiego leczenia. Najczęściej używa się w tym celu antybiotyków, które oczywiście musi przypisać lekarz, jednak przy łagodnych odmianach trądziku można sobie poradzić w inny, mniej szkodliwy sposób. Często stosuje się różnego rodzaju peelingi z użyciem kwasów owocowych, wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Nie mają one praktycznie żadnych efektów ubocznych, a naskórek złuszcza się bardzo powoli, bez najmniejszych nawet podrażnień. Jeśli jednak zmiany potrądzikowe, blizny czy podrażnienia są bardziej widoczne, to można spróbować je usunąć peelingiem mechanicznym z użyciem kryształków kordunu. Dają one dodatkowy efekt w postaci wygładzenia zmarszczek. Największe blizny będą niestety wymagały zastosowania lasera, najskuteczniejszego w leczeniu wyjątkowo trudnych do usunięcia blizn zanikowych dzięki stymulacji wytwarzania naturalnego kolagenu.

Royal Skin 500 – suplement skuteczny w leczeniu trądziku, efekt – gładka skóra bez blizn.

Royal Skin 500 opakowania kapsułek

Jeśli blizny i przebarwienia jeszcze u nas nie wystąpiły, to trądzik można skutecznie wyleczyć za pomocą skutecznego suplementu diety, jakim jest Royal Skin 500. Opinia, jaką się cieszy, jest w pełni zasłużona, a ja sama potwierdzam jego wysoką skuteczność. Wystarczy brać regularnie dwie tabletki dziennie, aby błyskawicznie pozbyć się wszystkich nieestetycznych i uciążliwych wągrów czy pryszczy. Royal Skin 500 wybrałam ze względu na jego skład, pełen naturalnych składników pochodzenia naturalnego. Znajdziemy w nim kwas hialuronowy, kwas l – askorbinowy, cynk, kolagen i biotynę, wyjątkowo zdrowe i odżywiające skórę aż do jej głębokich warstw.  Royal Skin 500 kupuję bezpośrednio od producenta, omijając podbijających cenę pośredników, a kompletna miesięczna kuracja kosztuje mnie zaledwie 139 złotych. Nie jest to dużo, patrząc na to, że dzięki niemu mogę śmiało pokazać swoją twarz, bez maskowania pryszczy grubą warstwą makijażu.