Blog

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki do cery trądzikowej?

Niezależnie od tego, czy i w jakim stopniu udało Ci się zwalczyć trądzik, o regularnym stosowaniu żeli oczyszczających, toników i peelingów nie można nigdy zapominać. Kosmetyki te uzupełniają działanie innych preparatów przeciwtrądzikowych, odblokowują pory i pomagają zachować czystą, świeżą skórę. Wybierając kosmetyki do cery trądzikowej, warto wziąć jednak pod uwagę kilka czynników.

Pamiętaj, że Twoja skóra jest nadwrażliwa. Kosmetyki pielęgnacyjne powinny pochodzić zatem od dobrego producenta. Sprawdzą się tutaj dermokosmetyki oraz kosmetyki naturalne, a także specjalistyczne linie kosmetyków do cery trądzikowej. Nie warto kupować tanich specyfików zawierających mnóstwo chemicznych substancji i mogących wywoływać dodatkowe podrażnienia – cera trądzikowa jest i tak aż nadto podrażniona.

alantan1

Nie używaj peelingów mechanicznych, gdy masz zmiany ropne. Przy silnych stanach zapalnych i ropnych wykwitach lepiej zrezygnować z takich peelingów. Zawierają one w sobie granulki ścierające, które w zetknięciu z mocno podrażnioną cerą mogłyby ją jeszcze bardziej zaognić. Przy cerze trądzikowej świetnie sprawdzają się peelingi enzymatyczne.

Wybieraj kosmetyki wzbogacone o substancje pomagające minimalizować skutki trądziku. Przechadzając się pomiędzy drogeryjnymi półkami, warto zwrócić uwagę na żele, toniki, peelingi, kremy mające w składzie: kwasy AHA, siarkę, wyciągi z roślin leczniczych, kwas salicylowy.

4 Comments

  1. Ja polecam od czasu do czasu wizytę u kosmetyczki i specjalistyczne zabiegi przeznaczone dla cery trądzikowej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.