Jakie są domowe sposoby na piękną cerę?

Atrakcyjny i młody wygląd to priorytetowa sprawa praktycznie każdej kobiety. O piękną prezencję należy dbać od jak najmłodszych lat. Szczególnie dotyczy to naszej cery, na której to najszybciej widać pierwsze oznaki starzenia. Oczywiście proces ten można znacząco spowolnić. Aby tego dokonać wystarczy trochę zaangażowania i wprowadzenia do naszego dnia kilku pomocnych trików i zmian nawyków. Co zatem trzeba zrobić? Najważniejsze kwestie zebraliśmy w artykule poniżej.

Prawidłowe odżywianie


Dieta, która ma za zadanie pomóc naszej cerze przede wszystkim nie powinna być zbytnio ciężka. Należy unikać tłustego mięsa takiego jak np. wieprzowina a także innych polskich specjałów połączonych z podsmażanymi czy też gotowanymi ziemniakami i warzywami. Korzystne dla naszej cery będzie zastosowanie diety opartej na kuchni włoskiej oraz greckiej. Składniki takie jak owoce morze, oliwa z oliwek czy też delikatnie podgotowane warzywa są źródłem bardzo wielu składników odżywczych opóźniających proces starzenia skóry. Aby uzyskać piękną i zdrową cerę należy dostarczać swojemu organizmowi witaminy A i E. Znajdziemy je min. w marchwi oraz włoskich i laskowych orzechach.

Nawodnienie


Zalecane jest wypijanie minimum 1, 5 litra wody w ciągu dnia. Najlepiej jednak trzymać się około 2 litrów wody szczególnie gdy pijamy kawę. Odwodniony organizm oprócz gorszego samopoczucia i wpływu na zdrowie odbije się także na naszym wyglądzie. W szczególności ucierpi na tym właśnie nasza cera. Stanie się ona bowiem mniej promienna a także będzie się szybciej starzeć. Spożywanie odpowiedniej ilości płynów sprawia, że cera jest zdrowsza i jędrniejsza.

Higiena


Aby nasza cera zachowała piękno i blask potrzebujemy minimum 6 godzin snu na dobę (oczywiście im większa ilość tym lepiej). Dodatkowo ważną kwestią jest także ruch na świeżym powietrzu. Zadbajmy o to by było to minimum 30 minut dziennie. Spacery, rower czy też bieganie, możliwości jest naprawdę dużo. Dobrym rozwiązaniem jest również unikanie tytoniowych wyrobów, napojów alkoholowych a także nadmiernego picia kawy.

Domowe zabiegi


W uzyskaniu pięknego wyglądu cery mogą pomóc ćwiczenia i zabiegi jak można wykonać w domowym zaciszu. Jednym z takich ćwiczeń jest „robienie min”. Wystarczy stanąć przed lustrem i stopniowo napinać, naciągać i rozluźniać mięśnie twarzy. Do zabiegów potrzebny będzie natomiast np. masażer z jadeitu. Ten zestaw dwóch niepozornych wałków wpłynie pozytywnie na kondycję naszej skóry. Najlepsze rezultaty można osiągnąć wykonując masaż odpowiednio schłodzonym wałkiem.