Bez kategorii

Kiedy trądzik się zaostrza?

Z pewnością każda z Was zauważyła, że trądzik jest przypadłością, która ma okresy wyciszenia, jak i okresy silnego nasilenia. Kiedy stan skóry się poprawia mamy nadzieję, że wreszcie nasz koszmar dobiegł końca.

Tym bardziej bolesne jest zaostrzenie trądziku, który zazwyczaj, ku naszej rozpaczy, atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Kiedy trądzik się zaostrza? Okazuje się, że można wymienić kilka czynników, które sprzyjają rozwojowi bakterii, odpowiedzialnych za trądzik.

Zmiana pory roku, środowiska i diety

Może Was zaskoczyć informacja, że pory roku mają duże znaczenie dla stanu naszej skóry. Wiosną i latem następuje ocieplenie, a więc wzmaga się produkcja sebum. A to, przy nieodpowiedniej pielęgnacji, prosta droga do zatkanych porów i wystąpienia większej ilości wyprysków. Niestety, wiele osób zapomina o zakazie opalania się i używania kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym w okresie letnim. Efekt?

Jesienią następuje duże zaostrzenie trądziku. Źle na cerę trądzikową wpływa również zmiana środowiska. Chodzi bowiem o zmianę właściwości wody. Na wakacjach warto myć się wodą przegotowaną, a nawet butelkową. Zmiana diety to najczęstsza przyczyna wystąpienia problemów skórnych. Zbyt duża ilość cukru, soli i konserwantów sprzyja rozwojowi trądzika. Uwaga także na odżywki dla sportowców. Pamiętajcie jednak, że jeśli wyleczycie trądzik to takie zmiany nie będą miały dla Was znaczenia. Ja, jak pewnie wiecie, polecam Royal Skin 500, który odmienił moje życie.

Stres i cykl miesiączkowy

Specjaliści już jakiś czas temu ustalili, że poziom naszego stresu, a dokładnie rzecz ujmując, poziom hormonu stresu – kortyzolu, wpływa na wydzielanie sebum. A jego nadmiar wzmaga trądzik. A więc im mniej będziecie się stresować, tym lepiej! Zaostrzenie trądziku związane ze zbliżającą się miesiączką to zmora większości kobiet. Czasami może pomóc wdrożenie terapii hormonalnej.

Codzienna rutyna pielęgnacyjna

Niczym mantrę powtarzam, że ogromny wpływ na kondycję naszej skóry ma pielęgnacja. Dogłębne oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie to podstawy. Warto zmywać makijaż przed aktywnością fizyczną, snem czy kąpielą.

Inaczej pogorszenie stanu cery gwarantowane!