Bez kategorii

Kosmetyczne wsparcie walki z trądzikiem

Każdy, kto boryka się z problemem cery trądzikowej doskonale wie, że człowiek podejmie się każdego zabiegu i wyda nawet bajońskie sumy, by móc wreszcie cieszyć się piękną cerą. Krostki, ropne zmiany, blizny potrądzikowe – to codzienny koszmar każdej, dotkniętej trądzikiem choroby. Wbrew obiegowej opinii trądzik nie jest jedynie minusem okresu dojrzewania – nieleczony może przybrać ostrą formę i przerodzić się w trądzik dorosły.

Dlatego też należy jak najszybciej rozpocząć kurację leczniczą. Z moich doświadczeń wynika, że najskuteczniejszym preparatem w leczeniu, nawet najbardziej zaawansowanego, trądziku jest Nonacne. Jednak jego bardzo skuteczne działanie warto połączyć z zabiegami kosmetycznymi. Doskonale wspierają one proces powrotu skóry do dobrej kondycji. Nie każdy zabieg jest jednak wart naszych pieniędzy. Podpowiadam, co według mnie pomaga w walce z trądzikiem.

Mikrodermabrazja numerem jeden

Z mojego długiego doświadczenia w walce z trądzikiem wyciągnęłam jeden wniosek – skóra musi być dobrze oczyszczona. Dlatego tak ważne jest systematyczne złuszczanie martwego naskórka, który zapycha pory i sprzyja powstawaniu kolejnych zmian zapalnych. Mikrodermabrazja jest niezwykle skutecznym zabiegiem, gdyż działa precyzyjnie, a przy tym nie podrażnia wrażliwej cery trądzikowej. W połączeniu z Nonacne efekt jest wprost cudowny! Oczywiście tuż po zabiegu cera musi dojść do siebie. Jednak warto zdecydować się na serię zabiegów. Świetnym pomysłem jest też zakup urządzenia do mikrodermabrazji. Wtedy w zaciszu domowym możemy sobie pozwolić na pielęgnacje rodem z salonu kosmetycznego.

Nawilżanie, nawilżanie i… nawilżanie

Cera trądzikowa potrzebuje stałego nawilżenia. Wiele z działań, które podejmujemy w celu zwalczenia stanów zapalnych, również przyjmowanie takich preparatów jak Nonacne może wywoływać przesuszenie i łuszczenie się skóry. Warto więc stosować maseczki nawilżające i odżywiające. Wybierajmy jednak takie, które nie zapychają porów i nie powodują przetłuszczania skóry, np. z alg morskich.