Kosmetyki dla mężczyzn przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy

Przeciętny mężczyzna na ogół musi zmagać się z typowymi problemami skóry tłustej. W tym przypadku kluczowe staje się dokładne oczyszczanie cery, ale także i jej nawilżanie. Niektóre kosmetyki dla mężczyzn potrafią radzić sobie z wypryskami, jednakże nie należy przesadnie koncentrować się na samym wysuszaniu i pozbywaniu się niedoskonałości. Nadmierne wysuszanie skóry nigdy nie będzie dla niej dobre. Nawet cera tłusta potrzebuje nawilżenia, o czym kobiety doskonale już wiedzą. Walkę z trądzikiem należy więc połączyć z delikatną pielęgnacją odżywczą. Z jakich konkretnych kroków powinna więc składać się taka codzienna pielęgnacja męskiej skóry twarzy?

Pierwszym etapem zawsze jest oczyszczanie skóry. Aby przeprowadzić je efektywnie i dokładnie, warto sięgnąć po żel składający się z mikrogranulek, które bez trudu przedostaną się do porów i pozwolą usunąć z nich zanieczyszczenia. Po oczyszczeniu skóry należy przywrócić jej odpowiednie pH. W tym celu zaleca się zastosować dowolny tonik, opcjonalnie hydrolat. Najlepszy będzie ten występujący pod postacią sprayu, którego nie trzeba przelewać na wacik kosmetyczny. Jest on znacznie wygodniejszy w użyciu, a jednak wygoda ma dla wielu mężczyzn kluczowe znaczenie.

Co dalej? Gdy twarz została już oczyszczona i przywrócono jej właściwy odczyn, można śmiało sięgać po kosmetyki dla mężczyzn o bardziej konkretnym działaniu. Skórę twarzy, a także i szyję należy posmarować lekkim kremem nawilżającym. Trzeba to zrobić i rano, i wieczorem, jednak na noc można spokojnie użyć cięższego i bardziej treściwego produktu. Jeżeli cera bardzo mocno wyświeca się w ciągu dnia, warto też wypróbować na niej kremy matujące. One jedynie delikatnie nawilżają skórę. Dbają przy okazji o to, by nie produkowała ona zbyt wiele łoju.

Mężczyźni mogą też zainspirować się typowo kobiecą pielęgnacją. Nie jest prawdą, że kosmetyki dla mężczyzn muszą ograniczać się do podstawowych żeli oczyszczających, toników i kremów. Wśród nich znajdzie się miejsce nawet na peelingi. Panowie powinni ich używać przynajmniej raz w tygodniu.

1 komentarz w temacie “Kosmetyki dla mężczyzn przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy

  1. Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest dbanie o cerę.

Komentowanie wyłączone