Bez kategorii

Kosmetyki do cery trądzikowej


8159 article main

Wiesz już, że z trądzikiem nie ma żartów. Można z nim walczyć na wiele sposobów: rożnymi maściami przepisanymi od lekarza dermatologa, kremami, lekami dostępnymi w aptece bez recepty np. Visaxinum. Ale czy wiesz, jak pielęgnować taką skórę?

Cera trądzikowa wymaga od Ciebie szczególnej pielęgnacji i nie wystarczy jeden tonik albo kilka kremów. Kosmetyki do takiej cery są specyficzne: jedne mają za zadanie poprawiać ogólny stan cery, inne służą do zamaskowania powstających wyprysków.

Jakie kosmetyki stosować?

Przede wszystkim pamiętaj, by kosmetyków używać z rozwagą. Jeden mały błąd, nieodpowiednia aplikacja i może skończyć się to dla Ciebie tragicznie.

A teraz posłuchaj: tak jak we wszystkim wskazany jest umiar, tak jest wskazany w pielęgnacji cery trądzikowej. Myjąc twarz kilka razy dziennie ryzykujesz nadmiernym wydzielaniem sebum tak więc kompletując swoją kosmetyczkę, powinnaś przede wszystkim pamiętać o delikatnym płynie do mycia twarzy i tak samo delikatnym kremie.

Skóra trądzikowa jest w pielęgnacji bardzo wymagająca. Nawet jeśli nie pojawiły się na niej żadne wypryski albo wszystkie zdążyłaś zlikwidować, dobrze zrobisz, kiedy raz w tygodniu wykonasz peeling enzymatyczny. Warto to robić, bo taki zabieg złuszcza naskórek i sprawia, że cera staje się świeża i gładka. Pamiętaj, by peeling dobrać do kolorytu Twojej skóry!

Jeśli mimo starań, Twoja twarz dalej jest obsypana wypryskami, koniecznie wybierz się do dermatologa. Ustali on stan skóry i dobierze właściwe leczenie, które z czasem przyniosą oczekiwane rezultaty.

Nie rezygnuj jednak z pielęgnacji! Pamiętaj, że żeby skutecznie pozbyć się trądziku, nie można polegać jedynie na właściwym preparacie. Trzeba go jeszcze umiejętnie i systematycznie używać. Żadne leki nie są skuteczne jeśli nie dbasz o pielęgnację! Jest ona często kluczem do skutecznego leczenia trądziku a także do braku nawrotu! Więc nawet kiedy zakończysz kurację, nie powinnaś zapominać o pielęgnacji! Ważne jest, aby przystosować to wszystko do zmieniających warunków, Twojej aktywności fizycznej, Twojej diety itd. Nie możesz zignorować też faktu, jak Twoja skóra reaguje na te zmiany.

Oczyszczanie jest pierwszym kluczem do pielęgnacji takiej skóry. Ważne jest, by właściwie usunąć bród,łój i pot. Skóra trądzikowa sama w sobie jest bardzo wrażliwa a więc nie powinno się jej dodatkowo podrażniać używając mydła. Z drogeryjnej półki powinnaś wybierać preparaty, które nie zawierają w swoim składzie alkoholu. Dobre do pielęgnacji już i tak wrażliwej skóry trądzikowej będą wszelakie mleczka, żele, płyny, toniki o ph 5-7, które w swoim składzie nie mają mydła ani alkoholu. Preparaty te są doskonałe i nadają się do leczenia wczesnych zmian trądzikowych; do zmywania makijażu również używaj delikatnych mleczek do demakijażu.

Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry jest szczególnie istotny dla mężczyzn, gdyż golenie podrażnia i nasila trądzik. Warto wtedy używać elektrycznej maszynki, która w mniejszym stopniu powoduje podrażnienia.

Cera trądzikowa nie lubi kosmetyków zapachowych ani fotouczulających, więc należy ich unikać.

Kosmetyki do opalania

Pewnie wiesz, że leczenie trądzikowe często sprowadza się do braku nawilżenia takiej skóry. Tak, dlatego nie bez przyczyny równie ważne jest odpowiednie nawilżenie. Należy stosować kosmetyki beztłuszczowe o działaniu nawilżającym.

Znany jest także wpływ promieni słonecznych na wypryski dlatego tak istotne jest stosowanie kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym. Większość kosmetyków do opalania jednak nasila trądzik-warto się jednak wysilić i poszukać beztłuszczowych preparatów przeznaczonych do tego typu skóry.

Kremy na trądzik

Przed zakupem kremu na trądzik, warto poświęcić kilka minut stojąc przy regale, na dokładnie przestudiowanie składu. Dzięki temu wybierzesz produkt, który faktycznie walczy z Twoim problemem- szczególne polecane są kremy, w skład których wchodzi nadtlenek benizolu. Zabija on bakterie namnażające się na skórze i które dodatkowo tworzą stan zapalny.

Przeglądając drogeryjną półkę w poszukiwaniu dobrego kremu na trądzik, musimy liczyć się z kosztami- produkt, który faktycznie zwalcza problem nie jest niestety tani. Często jednak dobry krem sprzedaje się razem z suplementem diety, wspomagającym proces. Kiedy już zdecydujemy się na naprawdę dobry tonik i krem, należy najpierw oczyścić twarz tonikiem a dopiero potem nakładać krem. Dokładnie obserwuj swoją twarz- kiedy jest nadmiernie przetłuszczona, przemywaj nawet dwa razy dziennie!