Bez kategorii

Kosmetyki do makijażu cery trądzikowej

Każda kobiety, a i nie jeden mężczyzna borykający się z problemem trądziku robi wszystko, by zatuszować niedoskonałości swojej cery. Dla wielu z osób z cerą trądzikową wyjście do sklepu bez makijażu jest niewykonalne. Zanim sięgnęłam po Royal Skin 500 też tak miałam.

Dlatego mogę powiedzieć, że jestem ekspertką w dziedzinie makijażu cery trądzikowej. I niestety muszę obiektywnie stwierdzić, że często dla chwilowego lepszego efektu decydujemy się na pogłębienie problemu. Nie każde kosmetyki nadają się bowiem do makijażu cery z trądzikiem. Większość z nich pogłębia tylko problem. Jak więc dobierać kosmetyki, by nie zaprzepaścić swoich starań w walce o nieskazitelną cerę? Podpowiadam kilka, moim zdaniem najważniejszych cech kosmetyków do zadań specjalnych.

Lekka formuła, naturalny skład

Wiem, że kiedy na twarzy pojawiają się duże i widoczne zmiany ropne, każdy ma ochotę schować się w domu. Rzeczywistość nie poczeka jednak, aż poradzimy sobie z trądzikiem. Dlatego najlepszym przyjacielem każdej osoby z trądzikiem jest korektor, podkład i fluid.

Tylko czy aby na pewno? Źle dobrany fluid powoduje zapychanie porów, a to z kolei pogłębia trądzik. Wybierajmy więc kosmetyki o lekkiej formule, najlepiej z jak najbardziej naturalnym składem, np. puder ryżowy. I mniej parabenów i innych związków chemicznych, tym nasza skóra lepiej zniesie codzienną aplikację. I obowiązkowo – przed nałożeniem podkładu, wklepmy krem matujący lub nawilżający.

Sekret tkwi w umiarze

Nie ma nic złego w tym, że chcemy wyglądać pięknie i choć na kilka godzin zapomnieć o problemie z cerą. Jednak pamiętajmy, że sekret tkwi w umiarze. Często widzę dziewczyny, które chcąc ukryć niedoskonałości nakładają na twarz zbyt dużą ilość kosmetyków, oszpecając się efektem maski. Lepiej kupić lepszy korektor czy podkład, który będzie miał większą zdolność maskowania, niż aplikować na twarz tony słabej jakości fluidu. Dla dziewczyn, które mają problemy z tłustą cerą i świeceniem, zwłaszcza w strefie T, dobrym pomysłem będzie używanie pudrów i bibułek matujących.

Wspomaganie suplementem Royal Skin 500

Pielęgnując swoją cerę, warto także sięgnąć po suplementy diety na trądzik, takiej jak wspomniany, działający kompleksowo Royal Skin 500. Dzięki niemu nasza skóra dostanie dokładnie dobrane dawki wspomagających ją składników odżywczych, kwasu hialuronowego, kolagenu, biotyny, witaminy C i cynku. Odwdzięczy nam się brakiem pryszczy i zaskórników, idealną gładkością i brakiem zmarszczek.

Royal Skin 500