Krem na trądzik – jaki powinien mieć skład?

Nie istnieją dwa identyczne kremy na trądzik. Produkty kosmetyczne z każdej grupy będą się przecież od siebie różnić. Producenci próbują umieszczać w nich zróżnicowane substancje, zapewniając im w ten sposób nowe właściwości i nowe działanie. A to, czy preparat okaże się skuteczny i pomoże komukolwiek pozbyć się niedoskonałości skórnych, w dużej mierze zależeć będzie właśnie od tego, jakie związki się w nim pojawią.

Jakim składem charakteryzują się zatem najlepsze kremy przeciwtrądzikowe? Składy kosmetyków na trądzik powinny na pewno wykazywać się zróżnicowaniem. Akurat w ich przypadku zasada „im mniej, tym lepiej” nie zawsze będzie się sprawdzać. Trądzik nie jest jakimś zwykłym defektem natury estetycznej. To choroba, która wymaga leczenia i wymaga stosowania całej gamy specjalistycznych substancji. Raczej nikt nie zdoła pokonać trądziku z pomocą naturalnych prostych środków, zawierających w sobie wyłącznie aloes czy jakieś olejki roślinne bądź zioła. W kremach na trądzik umieszcza się na ogół różne sztuczne substancje i nie są one wcale złym dodatkiem, dlatego nie należy bać się ich stosowania.

Każdy krem na trądzik na pewno powinien odznaczać się właściwościami przeciwbakteryjnymi oraz przeciwzapalnymi. A takie właściwości są charakterystyczne niestety głównie dla substancji wytwarzanych w sposób sztuczny. Najlepsze kosmetyki na trądzik przypominają klasyczne leki, więc podobnie jak i one muszą składać się z jakiejś chemii. A nie wszystko to, co sztuczne, od razu jest złe. Dermokosmetyki to najlepszy wybór dla każdej skóry trądzikowej, a właśnie w nich zwykle nie brakuje sztucznych i chemicznych dodatków. Jeżeli jednak jakąś osobę nader wszystko interesują wyłącznie naturalne produkty kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji skóry, powinna ona szukać w nich kilku kluczowych substancji.

Dobre naturalne kremy na trądzik będą zawierać m.in. wyciąg z nagietka albo lukrecję. Fajnym dodatkiem okażą się w nich również drożdże, które nawet w dawnych czasach były wykorzystywane do pielęgnacji cer trądzikowych.