Bez kategorii

Kwas azelainowy opinie o zastosowaniu w leczeniu trądziku.

Szukając kolejnych skutecznych sposobów wyleczenia trądziku, często nie zdajemy sobie sprawy, że w pewnym sensie stał się on już chorobą społeczną, na którą cierpi już ponad 40 procent populacji na całym świecie. Niestety w większości przypadków zmiany trądzikowe nie zanikają samoistnie wraz z np. okresem dojrzewania i wymagają stosowania silnych środków, takich jak kwas azelainowy. Jego skuteczność jest duża, ale stosowanie wiąże się z pewnym ryzykiem, choć nie tak wielkim, jak może się nam wydawać.

Kwas azalainowy – powszechnie stosowany w kosmetyce i dermatologii.

Ten związek chemiczny już od wielu lat znajduje swoje zastosowanie zarówno w kosmetyce, jak i leczeniu różnych chorób skóry, w tym i wielu odmian trądziku. Jest to naturalnie występujący kwas dikarboksylowy, powstający w naszym organizmie podczas procesu utleniania nasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdują się w fosfolipidach błon komórkowych. Jego braki da się szybko uzupełnić, a pełne go są zwłaszcza spożywane przez nas ziarna zbóż, takie jak jęczmień, żyto czy pszenica.

Nadal niedoceniany w leczeniu trądziku.

Niestety znaczenie kwasu azalainowego w kuracji zmian trądzikowych i efektów, jakie one wywołują jest nadal lekceważone. Najczęściej używa się go w leczeniu trądziku różowatego, oczywiście nie czystego, o silnym stężeniu, ale jako ważny dodatek do wielu kosmetyków czy preparatów przeciwtrądzikowych. Działa wielopłaszczyznowo i można go stosować jako korzystną alternatywę dla typowych zabiegów inwazyjnych, niemającą ich przykrych skutków ubocznych. Kwas azelainowy ma przede wszystkim działanie:

  • antybakteryjne, będąc skutecznym na wszystkie odmiany bakterii tlenowych i beztlenowych, które odpowiadają za powstanie pryszczy, wągrów i wyprysków,
  • przeciwzapalne, łagodząc stany zapalne skóry,
  • przeciwdziałające rogowaceniu naskórka,
  • usuwające przebarwienia powstałe w wyniku trądziku, rozjaśniając je w krótkim czasie,
  • regulujące prawidłową pracę gruczołów łojowych, ograniczając nadmierne wydzielanie sebum i zmniejszając w ten sposób przetłuszczanie się skóry,
  • jako antyoksydant opóźnia procesy starzenia.

Jak widać, działanie ma kompleksowe, warto więc używać zawierające go kosmetyki, kremy czy toniki do codziennej pielęgnacji twarzy. Jednak często okazuje się, że same nie ochronią nas przed trądzikiem, dlatego najlepiej wspomóc ich działanie równie skutecznymi suplementami diety radzącymi sobie z pryszczami od wewnątrz organizmu.

Nonacne– opinia, jaką mu wystawiam, w pełni potwierdza jego skuteczność.

Ja spośród wielu dostępnych, wybrałam najlepszy i najskuteczniejszy w działaniu, czyli Nonacne. Opinia o nim jest tak dobra, że praktycznie nie miałam innego wyboru, a efekty, jakie dzięki niemu uzyskałam, w pełni zrekompensowały koszty zakupu. Zamówiłam go na stronie producenta, a cena 160 złotych za miesiąc kuracji na pewno nie jest wygórowana. Kiedy kupicie Nonacne, to już po około 2-3 tygodniach, kiedy spojrzycie w lustro, zobaczycie, że ilość zmian trądzikowych zmniejszyła się co najmniej o połowę. Tak było w moim przypadku, a spowodował to genialny skład suplementu, wyciągi z korzystnie działających roślin, takich jak:

  • sarsaparilla, zdrowa dla skóry egzotyka, pochodząca z Ameryki Południowej i Środkowej, zwalczającą grzyby i niebezpieczne bakterie znajdujące się w naszej skórze,
  • pokrzywa, pełna witamin i minerałów odżywiających nawet głębokie warstwy skóry, co stanowi absolutną podstawę jej zdrowia,
  • czerwona koniczyna, ta z kolei jest odpowiedzialna na hamowanie wydzielania sebum,
  • pestki winogron, naturalne i co najważniejsze skuteczne antyutleniacze, dzięki którym skóra staje się miękka, elastyczna i odzyskuje naturalny kolor.

Właśnie ten starannie dobrany skład sprawił, że Nonacne zajęło stałe miejsce na półce w mojej łazience. Biorę od kilku miesięcy dwie tabletki dziennie, a mój trądzik znika wraz z każdą z nich. Dotychczas brałam wiele innych leków, ale żaden z nich nie łączył tak wysokiej skuteczności z całkowitym brakiem jakichkolwiek skutków ubocznych. Nonacne jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje podrażnień ani zaczerwienień, a pryszcze usuwa w tempie kierowcy Formuły 1. Nie macie na co czekać, zamawiajcie i przekonajcie się same, wiosna tuż tuż i chyba nie chcecie wyjść na pierwszy wiosenny spacer z wypryskami na twarzy. Teraz jest okazja się ich pozbyć, korzystając z promocji, jaką oferuje producent i macie jeszcze czas zdążyć, by zabłysnąć idealnie czystą cerą.