Bez kategorii

Laserowe lecenie trądziku – hit czy kit?

Osoby, które, tak jak do niedawna ja, borykają się z odpornym na leczenie trądzikiem, często poszukują nowoczesnych metod leczenia. Jesteśmy w stanie wysmarować się wszystkim, znieść dużo bólu i wydać fortunę, byle zapomnieć o wypryskach i innych zmianach skórnych. W ostatnich latach głośnio zrobiło się o metodzie laserowej.

Wiele gabinetów medycyny estetycznej zachwala ten rodzaj leczenie trądziku, jako najskuteczniejszy. Czy rzeczywiście daje ona takie cudowne efekty? I czy jest warta swojej ceny?

Mikrouszkodzenia i odbudowa skóry

Zabiegi laserowe na twarz, dekolt i szyję polegają na potraktowaniu skóry wiązką promienia lasera o wysokiej częstotliwości. Prowadzi to do uszkodzenia skóry. Jednocześnie skóra zmuszana jest do przebudowy i głębokiej regeneracji. Bakterie powodujące wypryski są niszczone, a produkcja sebum znacznie uregulowana.

Taki zabieg pomaga także pozbyć się takich problemów współwystępujących z trądzikiem, jak przebarwienia, blizny czy nierówności. Sam zabieg nie należy do przyjemnych. Mimo znieczulenia miejscowego można odczuwać pieczenie i ból. Zwłaszcza w strefach wrażliwych, np. wokół ust czy pod nosem. Tuż po zabiegu wygląda się jak krwawy befsztyk – twarz krwawi, jest opuchnięta i zaczerwieniona. Na skórze pojawiają się charakterystyczne mikrodziurki, które są efektem działania lasera. Stan ten jednak szybko mija, a odbudowana skóra jest znacznie zdrowsza i ładniejsza. Lekarz wykonujący zabieg z pewnością udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji odnośnie postępowania po zabiegu.

Wysoka cena, ale efekt murowany

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że leczenie laserowe jest bardzo skuteczne. Moim zdaniem jest jednak opcją wyłącznie dla osób, które wypróbowały już wszystkiego.

W porównaniu z Nonacne laser jest bardzo drogi i daje efekty po kilku sesjach. A Nonacne może okazać się rozwiązaniem Waszych problemów. Jeśli jednak myślicie poważnie o wdrożeniu metody laserowej to koniecznie wybierzcie renomowaną klinikę, w której pracują sprawdzeni lekarze. Niewprawna ręka może Was oszpecić na resztę życia.