Bez kategorii

Laserowe leczenie trądziku opinie o jego wysokiej skuteczności.

Istnieje wiele różnych metod leczenia trądziku. W większości przypadków zadowalające efekty daje stosowanie odpowiednich kosmetyków, czy środki typowo farmakologiczne, ale w cięższych trzeba się posunąć do bardziej radykalnych rozwiązań. Niekiedy zmiany skórne są tak głębokie, że leczenie tradycyjnymi sposobami będzie wyjątkowo uciążliwe i długotrwałe, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich usunięcie przy pomocy lasera.

Światło skuteczne na pryszcze.

Leczenie wszelkich odmian trądziku laserem staje się z roku na rok coraz bardziej popularne, a oferujące je gabinety bądź kliniki medycyny estetycznej można znaleźć w każdym większym mieście. Niestety decydując się na nie, trzeba liczyć się z wysokimi cenami zabiegów, jednak w przeciwieństwie do innych kuracji np. antybiotykowych czy retinoidami nie mają one żadnych skutków ubocznych. Zazwyczaj do usuwania szpecących cerę wyprysków, wągrów czy pryszczy używa się nowoczesnych laserów bromkowo-miedziowych, a na łagodniejsze zmiany światło IPL o mniejszym natężeniu niż laser.

Pierwsza metoda pozwala w pełni wyeliminować istniejące stany zapalne skóry, sam zabieg jest też całkowicie bezbolesny. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik znajdujący się w bakteriach powodujących trądzik, przez co ulegają one zniszczeniu. Dociera do głębokich warstw skóry, pobudzając ją do regeneracji i regulując pracę gruczołów łojowych, działa też stymulująco, przyspieszając proces naturalnej regeneracji, likwiduje także przebarwienia skóry. Do osiągnięcia pełnego efektu oczyszczenia skóry potrzeba zazwyczaj serii kilku zabiegów, ale są one tak skuteczne, że nawroty choroby praktycznie się nie zdarzają. Modele laserów nazywane frakcyjnymi, emitujące skoncentrowaną wiązkę dwutlenek węgla używa się z kolei do bezpiecznego usuwania nieestetycznych blizn potrądzikowych.

Urządzenia IPL, emitujące sekwencje światła o charakterze pulsacyjnym, równie skutecznie usuwają niewielkie zmiany trądzikowe. Niestety w tym przypadku korzystne rezultaty utrzymują się około roku, a po tym czasie serię zabiegów trzeba będzie powtórzyć. Zarówno użycie lasera, jak i metody IPL musi zostać poprzedzone badaniami lekarskimi, wykluczającymi przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Jest to ciąża i okres karmienia piersią, schorzenia skóry takie jak bielactwo czy łuszczyca, cukrzyca, epilepsja, nowotwory oraz nadwrażliwość skóry na światło i promienie lasera. Problem mogą także stanowić wszelkie implanty wewnątrz ciała, zwłaszcza metalowe.

Nonacne – nieinwazyjne leczenie trądziku, efekty – czysta cera bez wyprysków.

Warto sobie jednak zdać sprawę z faktu, że leczenie laserem to ostateczność, a równie zadowalające efekty może dać odpowiednia suplementacja organizmu. Jednym z najlepszych preparatów, jaki sama stosuję i jestem zadowolona z jego działania, jest Nonacne. Te tabletki zawierają tylko składniki pochodzenia naturalnego, a ich regularne zażywanie pozwoli pozbyć się większości pryszczy już w ciągu kilku tygodni. Takie efekty daje przede wszystkim substancja aktywna, sarsaparilla, złożona z ekstraktów roślinnych znanych w Ameryce Łacińskiej już od stuleci i z powodzeniem stosowanych w leczeniu wszelkich schorzeń skóry. Jej skutecznie działanie wspomagają wyciągi z mniej egzotycznych roślin, pokrzywy i pestek winogron, ale i one są cenione ze względu na swoje właściwości lecznicze. Nonacne kupuję bezpośrednio od producenta, który zajmuje się również dystrybucją, a cena za miesięczną kurację to 150 złotych i naprawdę nie jest to dużo, patrząc na efekty, jakie ona przynosi. Cera wolna od wyprysków i pryszczy to marzenie każdej kobiety, a ja zażywając co rano dwie tabletki, cieszę się nią codziennie.