Bez kategorii

Maść ichtiolowa na trądzik – sprawdzony sposób na niedoskonałości?

Większość osób, zmagających się z jakąkolwiek odmianą trądziku, zanim zdecyduje się na wizytę u dermatologa, który zazwyczaj zapisuje antybiotyki i maści na receptę, stara się poradzić sobie z problemem samodzielnie. Jednym z najpowszechniejszych wyborów produktów bez recepty, jest maść ichtiolowa. Jest to gęsta maść o charakterystycznym zapachu, od lat stosowana w stanach zapalnych skóry.

Zainteresowani tym popularnym produktem, zdecydowaliśmy się sprawdzić, jakie działanie antytrądzikowe wykazuje maść ichtiolowa i czy faktycznie warto o niej pomyśleć w walce z niedoskonałościami.

[su_note note_color=”#ffffff” radius=”1″]Sprawdź także moją opinię o Izoteku. Czy warto stosować ten lek?[/su_note]

Działanie maści ichtiolowej

maść ichtiolowa

Głównym zadaniem maści ichtiolowej jest skrócenie czasu występowania niedoskonałości na skórze poprzez uwalnianiu ropy z wyprysków skórnych. Produkt wykazuje silne działanie bakteriobójcze oraz ściągające, pozwala więc szybciej pozbyć się pryszczy.

Maść ichtiolowa od lat stosowana jest podczas wspomagania leczenia trądziku oraz owrzodzeń skóry. Jej właściwości, powstrzymujące namnażanie się bakterii, skutecznie łagodzą zmiany skórne i pomagają w poprawie wyglądu cery.

Czym jest maść ichtiolowa i co się w niej znajduje? Skład

Maść ichtiolowa dostępna jest jako 10 lub 15 procentowego stężenie ichtiolu, występującego w postaci bardzo gęstej cieczy o czerwonobrązowej barwie i specyficznym zapachu.

Naturalny ichtiol otrzymywany jest z wysokosiarkowych łupków bitumcznych z okresu mezozoiku, które aktualnie występują między innymi na zboczach Karpat. Łupki poddawane są obróbce termicznej w temperaturze 480 stopni, a następnie otrzymany destylat potraktowany jest kwasem siarkowym o niskim stężeniu.

Dodatkowymi substancjami w maści ichtiolowej są wazelina i lanolina, a w przypadku maści 15 procentowej także kamfora.

Efekty stosowania maści ichtiolowej

Stosowanie maści ichtiolowej w przypadku trądziku, może przynieść rezultaty nawet po pierwszej aplikacji. Efekty ściągające, bakteriobójcze i zapobieganiu rozwijania się choroby pomagają poradzić sobie z niedoskonałościami, przyspieszając ich gojenie poprzez szybsze wyciąganie ropy.

Maść ichtiolowa polecana jest przez dermatologów jako lek wspomagający leczenie trądziku. Zazwyczaj, aby dogłębnie pozbyć się problemu, należy sięgnąć również po środki doustne, które pomogą oczyścić organizm od wewnątrz.

Maść ichtiolowa – dawkowanie

Najczęściej lekarze zalecają stosować maść ichtiolową dwa razy dziennie, rano i wieczorem, aczkolwiek ze względu na przykry zapach, najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie jej jedynie na noc.

Przeciwwskazania w stosowaniu maści ichtiolowej

Choć maść ichtiolowa uznawana jest za w pełni bezpieczną, nie zaleca się jej stosowania kobietom w ciąży oraz karmiącym matkom. Także dzieci poniżej 12 roku życia powinny unikać tego produktu.

Skutki uboczne zdarzają się rzadko i wynikają najczęściej ze złego stosowania maści (zbyt duże ilości, maść nakładana na rany). Są to głównie zaczerwienienia, czasem mocne podrażnienia skóry. Trzeba pamiętać, że mimo iż bez recepty, maść ichtiolowa jest lekiem,a więc należy jej używać zgodnie z instrukcją lub zaleceniem lekarza i nie przekraczać dziennej dawki.

Opinie o maści ichtiolowej

Maść ichtiolowa wykorzystywana jest w leczeniu trądziku od bardzo dawna. Opinie o niej są zróżnicowane, jednak poddając je generalnej analizie, mogliśmy stwierdzić, że użytkownicy twierdzą, iż jest to lek o słabym działaniu. Jak jednak wspomnieliśmy wcześniej, maść nie jest produktem, całkowicie likwidującym problem, a jedynie wspomagającym jego leczenie. Wraz z produktem należy więc stosować również inne leki, najlepiej takie, które pomogą oczyścić organizm od środka.

Stosowanie maści ichtiolowej to dobra pomoc w szybszym likwidowaniu wyprysków oraz zapobieganiu rozwojowi bakterii, nie likwiduje ona jednak przyczyn problemu, które mogą być różne.

Cena i gdzie kupić?

Jedną z największych zalet maści ichtiolowej jest jej niska cena. Jedno opakowanie produktu kosztuje ok. 4-5 zł, a więc są to naprawdę małe pieniądze, zwłaszcza że lek jest bardzo wydajny. Kupimy ją natomiast w pierwszej lepszej aptece, jest wydawana bez recepty i zazwyczaj dostępna od ręki.

Maść ichtiolowa – nasz werdykt

Czy warto postawić na maść ichtiolową? Według nas produkt świetnie nadaje się dla osób, które zmagają się z trądzikiem jako produkt w leczeniu. Jego główną zaletą jest szybsze wyciąganie ropy, przez co niedoskonałości leczą się krócej. Maść charakteryzuje się jednak ciemną barwą oraz dość nieprzyjemnym zapachem, dlatego nie nadaje się do użytku dziennego, a jedynie na noc.

Leczenie trądziku tylko maścią ichtiolową nie przyniesie wymaganego efektu. Trzeba postawić na coś jeszcze, co pomoże usunąć przyczynę problemu i zapewni nam czystą skórę na stałe. Do kuracji warto więc dołączyć jakieś kapsułki doustne i tutaj nasz wybór pada na Nonacne – tabletki,które zrobiły furorę w walce z trądzikiem!

Nonacne – nasz wybór na leczenie trądziku

Nonacne to produkt nazwany ratunkiem dla cery trądzikowej. Składa się w 100% z produktów naturalnych, a jego działanie polega na:

  • leczeniu każdego rodzaju trądziku,
  • właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym,
  • eliminacji wyprysków, krost i zaczerwienień.

Jeżeli poszukujecie czegoś bezpiecznego, co pomoże Wam oczyścić organizm i zadziałać na trądzik od wewnątrz, wybierzcie Nonacne. Produkt znajdziecie na stronie producenta w cenie 150 zł za opakowanie, według ans jest to najlepsza opcja na skuteczne pozbycie się trądziku.

[su_note note_color=”#ffffff” radius=”1″]Tylko tutaj zamówisz Nonacne 20% taniej! Oferta ograniczona czasowo![/su_note]

One Comment

  1. Maść ichtiolowa jest tłusta, śmierdzi i wygląda jak… kupa. Jest skuteczna, ale smarowanie nią twarzy to nie jest dobry pomysł. Zaciekawiliście mnie tymi tabletkami Nonacne. Na pewno wypróbuję, bo z tego co widzę, jest to pierwszy produkt na trądzik z gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.