Bez kategorii

Mediqskin Plus – opinie, działanie, cena… Czy ten popularny żel na trądzik sprawdzi się u każdego?

W swojej „karierze” trądzikowca przerabiałem tuziny żeli, kremów i maści na trądzik. Produkty te działały różnie, raz lepiej, raz gorzej, jednak wszystkie miały jedną wspólną cechę – nie eliminowały trądziku do końca, a jedynie łagodziły jego symptomy. No a po zaprzestaniu kuracji, jak łatwo się domyślić, częstotliwość wyskakiwania pryszczy powracała do normy. Ostatnio zwróciłem uwagę na Mediqskin Plus – preparat cieszy się stosunkowo dobrymi opiniami, jeśli chodzi o zwalczanie trądziku. Jednak środek ten posiada też swoje wady. Jakie?

Mediqskin Plus – skład i działanie

Mediqskin Plus

Żel punktowy na trądzik Mediqskin Plus może wydawać się nader ciekawym i wartym wypróbowania preparatem, a to z uwagi na bogatą formułę. Skład Mediqskin Plus oparty został aż na czterech składnikach aktywnych:

  • polialkoholu winylowym (PVA),
  • kwasie retinowym (tretynoinie),
  • klindamycynie
  • kwasie glikolowym.

Dzięki współobecności tych czterech elementów, Mediqskin Plus działa wielotorowo, hamując czynniki odpowiedzialne za powstawanie wyprysków. PVA tworzy na skórze niewidoczną powłokę zabezpieczającą przed przenikaniem zanieczyszczeń z zewnątrz. Klindamycyna hamuje rozwój drobnoustrojów odpowiedzialnych za trądzik. Natomiast kwas glikolowy wraz z kwasem retinowym wykazują zdolności złuszczające.

Teoretycznie działanie żelu Mediqskin Plus jest na tyle wszechstronne, że preparat powinien poradzić sobie z wygojeniem zmian trądzikowych i zablokowaniem procesu powstawania nowych wykwitów. A jak jest w praktyce?

Mediqskin Plus – efekty

Mediqskin Plus to silnie działający żel, który obok efektu w postaci hamowania trądziku, niestety przynosi też niepożądane skutki uboczne, ale o tym za chwilę. Na razie skupmy się na pozytywach tego środka, którymi niewątpliwie są:

  • ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi,
  • działanie antybakteryjne,
  • właściwości złuszczające.

Stosując żel punktowy Mediqskin Plus możemy zaobserwować sprawniejsze pozbywanie się zrogowaciałego naskórka, zmniejszenie zmian trądzikowych, czystszą i zdrowiej wyglądającą cerę, szybsze zanikanie wyprysków, zmniejszenie obszarów ogarniętych trądzikiem.

Mediqskin Plus – opinie

W większości opinii o Mediqskin Plus pojawia się wzmianka o dokuczliwych skutkach ubocznych, które wynikają z obecności w tym preparacie silnych substancji chemicznych (chociażby polialkohol winylu). Dlatego z pewnością nie jest to środek dla każdego. W przypadku osób z wrażliwszą cerą, systematyczne stosowanie preparatu wiąże się niestety z nieprzyjemnymi efektami, takimi jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie, podrażnienia, przesuszenie skóry.

Mimo negatywnych skutków ubocznych, Mediqskin Plus ma sporo pozytywnych opinii. Można zauważyć, iż preparat ten cieszy się większym powodzeniem wśród osób, które mają do czynienia ze sporadycznie pojawiającymi się wypryskami bądź trądzikiem o bardzo małym stopniu nasilenia. Zaś w przypadku nieco gorszych problemów z cerą, żel ten nie jest już tak efektywny. Nie zwalcza trądziku do końca, a jedynie tłumi problem, zmniejszając zmiany skórne czasowo. Po zaprzestaniu kuracji znów pojawiają się większe kłopoty z cerą.

Mediqskin Plus – cena, czy warto go kupić?

Za Mediqskin Plus zapłacimy ok. 45 zł. Opakowanie zawiera 30 ml preparatu – nie jest to zbyt pokaźna ilość. Jeśli narzekamy na rozległy trądzik, Mediqskin Plus może okazać się niestety średnio wydajny. Czy warto więc zafundować sobie kurację Mediqskin Plus? Można spróbować, ale nie niestety ma pewności, czy nie wywoła u nas dokuczliwych podrażnień, szczególnie, jeśli zamierzamy używać go często i na duże obszary skóry. Osobiście poleciłbym go tylko przy sporadycznie pojawiających się wypryskach lub przy trądziku o małym natężeniu. W przypadku większego, lepiej sprawdzą się inne preparaty, a zwłaszcza zwycięzca naszego rankingu tabletek na trądzik.

Jeśli już zdecydujesz się na zakup Mediqskin Plus, traktuj go raczej jako środek wspomagający, a nie jako podstawową kurację, do przeprowadzenia której dużo lepiej sprawdzą się doustne preparaty o złożonym składzie. Mnie osobiście pomogły kapsułki Royal Skin 500. Brałem je długo, ale było warto, bo po moim uporczywym trądziku pozostało mi już wyłącznie niemiłe wspomnienie.

Royal Skin 500

Poczytaj więcej o suplemencie na trądzik Royal Skin 500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.