Bez kategorii

Metody leczenia trądziku- cebula i bratek

Trądzik to nie byle jaka sprawa. To nie zwykły defekt, który dosięga w większości nastolatków. To choroba skóry, która nieleczona może prowadzić do blizn, ranek a nawet do braku akceptacji społeczeństwa.

Oczywiście trądzik jak każda inna choroba wymaga konsultacji z lekarzem, ale kiedy nie jest jeszcze on tak bardzo zaawansowany, można sobie pomóc naturalnymi sposobami. Albo stosować jako wspomaganie leczenia farmakologicznego. W poprzednim poście zajęłam się tematem drożdży. W tym chcę poruszyć inne, m.in. cebulę i bratek.

Metoda II – cebula

Cebula niewiele różni się od czosnku- wywodzą się z tej samej rodziny i posiadają te same właściwości. Ponadto zawierają dużo flawonoidów i polifenoli, które działają przeciwzapalnie. To dlatego czosnek i cebula są tak ważne w okresie przeziębień. Cebula zapobiega także stanom zapalnym skóry, więc dobrze poradzi sobie z trądzikiem. Dużo cebuli powinni jeść także ludzie, którzy mają problem z odpornością, ponieważ cebula zawiera dużo witaminy C. Jest także kluczowym elementem, kiedy chcesz poprawić stan naczyń krwionośnych- zawiera kwercetynę, flawonoid, który poprawia ich funkcjonowanie.

Dla osób z problemem trądziku, pomocny może się okazać fakt, że cebula wykazuje działanie bakteriobójcze a to właśnie bakterie są jedną z przyczyn powstawania zmian. Oprócz tego zawiera chrom- pierwiastek, który pomaga trawić tłuszcze i białka, pomaga także eliminować bakterie. Do tego stopnia ważny, że jego brak może powodować nasilenie się choroby.

Coraz większą popularnością cieszą się maseczki z cebuli, jednak jeszcze więcej korzyści przynosi jej jedzenie. Tyle, ze przygotowując cebulę do spożycia, należy uważać na to, co obieramy, bowiem najwięcej pożytecznych pierwiastków znajduje się właśnie w jej górnych warstwach. Cebula jest także pomocna w regulowaniu poziomu insuliny, co często stosują cukrzycy.

340x340Metoda III – bratek

Bratek również pomaga nam w walce z trądzikiem. Jest ogólnie dostępny- tabletki z wyciągiem z bratka polnego są dostępne w każdej aptece. Stosuj go regularnie a już po miesiącu zobaczysz pierwsze efekty, jednak te trwałe, zobaczysz dopiero po wielu miesiącach. Bratek wspomaga przemianę materii i co za tym idzie, pomaga w oczyszczaniu skóry z toksyn. Również zawiera flawonoidy, które działają moczopędnie i oczyszczą skórę, jednak aby kuracja zadziałała, musi być stosowana regularnie. Herbatka z bratka dodatkowo poprawia stan skóry i paznokci, ale musi być stosowana regularnie i przez dłuższy czas- najlepiej 2-3 razy dziennie.

Należy uważnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania tabletek.

Jednak na tym nie kończą się zastosowania bratka. Bratek może być stosowany jako wspomaganie leczenia dróg oddechowych, po przebytej anginie. Działa moczopędnie, zwiększa potliwość i dzięki temu może być stosowany przy przeziębieniach  i grypie. Powinny go przyjmować osoby, które w ostatnim czasie stosowały antybiotyki.

Warto także wspomnieć o tym, że nie wszyscy mogą stosować bratka. Kategoryczny zakaz mają osoby zagrożone zakrzepicą i osoby starsze.