Bez kategorii

Metody leczenia trądziku- drożdże

Wiesz już, że trądziku nie można lekceważyć. Jest to choroba skóry, często mylnie kojarzona z okresem nastoletnim. Tymczasem ona coraz częściej atakuje dorosłych.

Trądzik występuje pod postacią małych czerwonych krostek, które najczęściej atakują twarz, szyję i dekolt. Można powiedzieć, że to choroba, która atakuje najczęściej- zmaga się z nią przecież 90% nastolatków.

Jak powstaje trądzik?

Jest schorzeniem dermatologicznym, które wymaga interwencji, gdyż nie dość, że wygląda nieestetycznie to jeszcze wprowadza taką osobę w kompleksy. Możemy o nim mówić, gdy zauważysz u siebie charakterystyczne zmiany- na Twojej skórze pojawią się zaskórniki, blizny, grudki, pryszcze i wągry. Przyczyn trądziku może być wiele: od przerostu gruczołów łojotokowych po czynniki psychologiczne czy genetyczne. Nie bez przyczyny ważną sprawą są także zmiany hormonalne. To właśnie one doprowadzają do nadprodukcji łoju i mimo że pacjent dawno skończył naście lat i tak zmaga się z problemem.

Nie można go lekceważyć. Jest chorobą, która nieleczona niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje w postaci blizn a nawet przebarwień skóry. Pojawiają się także zmiany emocjonalne, które są związane z nie akceptacją własnej osoby.

Oczywiście, trądzik wymaga leczenia u specjalisty, jednak możemy wspomóc ten proces naturalnymi metodami.

Metoda leczenia drożdżami jest Ci pewnie znana. Warto je wypróbować, kiedy trądzik nie jest jeszcze tak bardzo intensywny i leczenie u dermatologa nie jest jeszcze konieczne. Na pewno pomoże, zwłaszcza, że możesz przyjmować drożdże zarówno w formie maseczek jak i przygotować z nich napój. Pamiętaj, że najlepiej działają drożdże spożywcze.

4

Rozgnieć drożdże na papkę, dodaj trochę ciepłej wody, odstaw na 10 minut a potem nałóż na twarz. Po 30 minutach zmyj również ciepłą wodą. Kurację powinnaś powtarzać 4-5 tygodni nie więcej, a jeśli nie nastąpi żadna poprawa, niestety udać się do lekarza.

Możesz także wypróbować drożdże piwowarskie i tu także masz na to dwa sposoby- możesz przyjmować je w tabletkach albo przygotować z nich napój. Po prostu zalej drożdże zimną wodą i wypij. Po 10 dniach zrób przerwę a przed zastosowaniem drożdży upewnij się, że nie masz na nie uczulenia. Leczenia drożdżami powinni unikać chorzy na cukrzycę, niewydolność nerek czy zapalenie  stawów.