Bez kategorii

Metody leczenia trądziku-laser

Dziś niemal wszystko usuwamy laserowo. Depilacja, zamykanie naczynek, usuwanie blizn- to tylko przykłady jego zastosowania. Teraz, doszedł jeszcze jeden przykład- laserowe usuwanie trądziku- często dla niektórych jedyna deska ratunku w walce z wypryskami, szpecącymi skórę. Leczenie laserowe jest też wspomaganiem leczenia farmakologicznego.

Terapia laserowa w służbie zdrowej skórze

Leczenie farmakologiczne lub stosowanie maści po zastosowanej kuracji, często zostawia blizny z którymi terapia laserowa pomaga się uporać. Metoda ta jest trwała i skuteczna, gdyż laser wnika głęboko w skórę, niszcząc komórki bakteryjne, które są odpowiedzialne za zmiany trądzikowe. Oddziałuje także na gruczoły łojowe poprawiając ich funkcjonowanie: wydzielają mniej sebum a mniej sebum to mniej zaskórników, grudek i krostek na twarzy.

Na jakie leczenie laserowe się zdecydować?

Istnieje wiele rodzajów terapii laserowej i tylko od Ciebie zależy na którą się zdecydujesz. Terapie te różną się jedynie rodzajem oddziaływania i intensywnością. Jak do tej pory najskuteczniejszych metod usuwania trądziku i zmian po trądzikowych należą: frakcjonowanie nieablacyjne a także połączenie frakcyjne z ablacją.

Frakcjonowanie nieablacyjne, regeneruje skórę i działa na gruczoły łojowe normując ich pracę.

3263499052 9f7ce6cbb8 m

 

W drugiej metodzie usuwania  dodatkowo stosuje się ablację, która ma za zadnie usuwać bakterie zgromadzone w gruczołach łojowych i przyspieszać  gojenie się  wszelkich zmian. Przy wyborze tej metody, należy wziąć pod uwagę to, że jest ona inwazyjna; okres rekonwalescencji  jest wydłużony.

Leczenie światłem IPL

W Internecie po wpisaniu frazy ” leczenie laserowe trądziku”, można natknąć się również na leczenie trądziku światłem IPL. Jest to również metoda leczenia, ale polecana raczej do leczenia zmian po trądzikowych o niewielkim nasileniu. Laser, jak już pewnie wiesz, jest wiązką światła o regularnej długości, światło IPL zaś odwrotnie- jest wiązką o nieregularnej długości. Z tego względu też wykazuje słabsze działanie i okaże się nieskuteczna, kiedy chcesz pozbyć się problemu na dłużej. Polecana jest raczej osobom, które chcą zredukować tylko zmiany po trądzikowe i to o niewielkim nasileniu. Terapię światłem IPL jest za to bardziej rozpowszechniona- wykonują ją gabinety dermatologiczne i salony kosmetyczne.

 

gabinet2

Zanim się wybierzesz, pamiętaj:

-zapoznaj się z przeciwwskazaniami do wykonania takiego leczenia i koniecznie zasięgnij porady specjalisty, czy taka metoda będzie dla Ciebie tą najskuteczniejszą;

-poznaj ofertę i nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną;

  • przed zabiegiem wypytaj jak się do niego przygotować;
  • pamiętaj, że po zabiegu, skóra może być delikatny obrzęknięta. Nie jest to jednak nic groźnego i nie utrzymuje się dłużej niż kilka dni- pamiętaj by odpowiednio pielęgnować skórę;
  • zmiany mogą powrócić więc nie wystarczy jeden zabieg.