Bez kategorii

Na trądzik Azelac – opinie, działanie, cena

Witajcie, chciałam opisać, co przydarzyło mi się ostatnio. Obudziłam się w pewien czwartkowy, jesienny poranek, ciesząc się, że weekend zbliża się wielkimi krokami. Moja radość trwała, dopóki nie zobaczyłam się w lustrze. Znów twarz cała w krostach. Co gorsza, wypryski pojawiły się także na plecach i ramionach. Nie było szans, żebym zostawiła to samemu sobie. Czym prędzej pobiegłam do apteki i wróciłam z antytrądzikową emulsją na całe ciało o nazwie Azelac. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tym produkcie, ale cóż…zobaczymy.

Azelac – emulsja na trądzik. Działanie

Na ulotce napisano, że Azelac może być stosowany na całe ciało. Posmarowałam więc ramiona, plecy i twarz, i czekałam na efekty. Produkt stosowałam codziennie, zgodnie z instrukcją. Jako, że preparat przeznaczony jest głównie dla skóry tłustej, miałam nadzieję, że nareszcie znalazłam coś idealnego dla mnie i, że, oprócz pozbycia się trądziku, moja cera również na tym zyska.

kobieta wyciska żel z buteleczki

No więc nakładałam i nakładałam. Muszę przyznać, że faktycznie, skóra zrobiła się jakby bardziej rozjaśniona i zdrowsza. Wyprysków było mniej, jednak nadal pokazywały się punktowo. Mimo to byłam zadowolona z ostatecznych rezultatów. 

Skład Azelacu

Azelac zaweira sobie:

  • kwas salicylowy 2%
  • kwas azelainowy 5%
  • niacynamid
  • witaminę E

Takie połączenie zapewnia działanie antybakteryjne i ściągające, pomagając pozbyć się pryszczy oraz zapobiec ich ponownemu powstawaniu.

Azelac opinie

Azelac na trądzik zadziałał bardzo dobrze. W porównaniu z wieloma innymi produktami, mogę stwierdzić, że sprawdza się całkiem skutecznie. Nie jest jednak idealnie, co widać po opiniach na temat produktu. Przede wszystkim przeraża cena, gdyż jedno opakowanie Azelacu kosztuje około 100 zł, przy czym cała emulsja starcza na niecały miesiąc, zwłaszcza, jeżeli stosuje się ją na całe ciało, a nie tylko na twarz. Użytkownicy produktu narzekają również na to, że jest to produkt tylko i wyłącznie do skóry tłustej,a więc osoby ze skórą suchą i mieszaną nie powinny go stosować.

Chociaż byłam zadowolona z działania Azelacu, w dalszym ciągu szukałam czegoś tańszego, co pozwoliłoby mi pozbyć się trądziku na stałe. Wtedy trafiłam na ciekawą alternatywę.

Tabletki na trądzik Royal Skin 500

Royal Skin 500

O Royal Skin 500 dowiedziałam się od znajomej, która powiedziała mi, że środek ten pomógł jej w walce z trądzikiem. Postanowiłam spróbować i byłam pod wrażeniem. Nie dość, że moja skóra wygląda teraz świetnie, to po wypryskach nie ma śladu. Ma wiele zalet, przede wszystkim:

  • działa na każdy rodzaj trądziku
  • oczyszcza organizm wewnętrznie, może być stosowany bez względu na rodzaj skóry
  • składa się z produktów naturalnych
  • pomaga w szybkiej regeneracji skóry
  • zapobiega ponownemu powstawaniu trądziku

Porównując jakość oraz cenę Azelacu i Royal Skin 500, tabletki sprawdzają się lepiej. Za pierwszą kurację zapłacimy podobnie jak za Azelac, a opakowanie starczy na miesiąc, jednak na stronie producenta liczyć możemy na ciekawe promocje i rabaty. Ja zdecydowałam się na Royal Skin 500, a Wy?