Bez kategorii

Naturalne maseczki przeciwtrądzikowe

Walka z trądzikiem jest frustrująca i długotrwała. Czasami wręcz chce się płakać. Doskonale znam to uczucie beznadziei, kiedy po kolejnej chwilowej poprawie znowu nadchodzi zaostrzenie trądziku.

U mnie ostateczną walkę ze zmianami udało się wygrać dzięki Royal Skin 500. Zanim jednak zaczęłam stosować ten lek, sięgałam po wiele naturalnych specyfików, które zmniejszają występowanie wyprysków. Najskuteczniejsze okazały się maseczki. Nie tylko zmniejszają rozwój bakterii wywołujących trądzik, ale także likwidują przebarwienia oraz spłycają blizny potrądzikowe.

Cynamon – piecze, ale działa

Kilka lat temu hitem Internetu stała się maseczka cynamonowa. Przyznam, że ja również jestem jej zwolenniczką. Niewielką ilość cynamonu rozpuszcza się w wodzie, tworząc papkę.
cynamon
Należy ją jak najszybciej nałożyć na problemowe okolice twarzy, omijając oczy. Cynamon doskonale pochłania wodę, więc maseczki nie można robić na zapas. Niestety, taka cynamonowa maseczka nie jest zbyt przyjemna. Twarz może nas piec, a po zabiegu być zaczerwieniona. Aby nieco zniwelować bolesność zabiegu można wymieszać cynamon z jogurtem naturalnym. Jest to maska ekspresowa, długie trzymanie na twarzy może prowadzić do silnych podrażnień, a nawet poparzeń. Warto wytrzymać te kilka minut pieczenia – cynamon doskonale dezynfekuje skórę, zasusza wypryski i rozjaśnia skórę.

Kurkuma, mleko i miód – tercet idealny

Maseczka z kurkumy, mleka i miodu jest doskonałym sposobem na zmniejszenie wyprysków i regularne dezynfekowanie skóry. Kurkuma dzięki swoim naturalnym właściwościom antyseptycznym zapobiega występowaniu kolejnych zmian skórnych. Jest także świetnym przeciwutleniaczem.
miód w misce i laski cynamonu
W połączeniu z mlekiem stanowi swoisty eliksir młodości. Warto jednak pamiętać, że mleko musi być nieprzegotowane, gdyż tylko wówczas zawiera wszystkie bogate składniki. Po takiej maseczce skóra staje się odżywiona, rozpromieniona i nawilżona. Jeśli z powodu barwiących właściwości kurkumy zauważymy, że skóra jest miejscami zażółcona, należy przetrzeć te miejsca wacikiem nasączonym zimnym mlekiem.

Zapoznaj się z naszym rankingiem tabletek na trądzik