Bez kategorii

Naturalne metody walki z trądzikiem

Doskonale wiem, że trądzik mocno obniża samoocenę i sprawia, że dosłownie nie ma się ochoty na wychodzenie z domu. Każde wyjście do sklepu czy na kawę z przyjaciółką wiąże się z koniecznością nałożenia drobiazgowego makijażu. Jeszcze do niedawna sama nie wyobrażałam sobie pokazania się publicznie bez korektora, podkładu i pudru na twarzy. Dlatego też warto się nie poddawać i walczyć z trądzikiem.

Skuteczną metodą jest z pewnością zażywanie Nonacne. Od wewnątrz leczą one powody występowania trądziku i zapobiegają nawrotowi choroby. Warto jednak wspomóc działanie preparatu naturalnymi metodami. Podpowiem dzisiaj, które naturalne substancje pomagają w walce z trądzikiem, a których skuteczność jest mitem.

Olejek z drzewa herbacianego

Przyznam, że do olejku herbacianego byłam raczej nieprzyjaźnie nastawiona. Nie bardzo odpowiada mi jego zapach. Okazało się jednak, że przy regularnym stosowaniu przez miesiąc wraz z przyjmowaniem Nonacne skutecznie poradził on sobie z nowymi zmianami trądzikowymi, które jeszcze od czasu do czasu mi się zdarzają. Niestety olejek ma jedną poważną wadę – mocno podrażnia i odbarwia skórę. Można go stosować punktowo i raczej przy trądziku o niewielkim natężeniu.

Drożdże

Pewnie każda osoba, która ma już doświadczenie w walce z trądzikiem słyszała o piciu świeżych drożdży czy łykaniu tabletek drożdżowych. Moim zadaniem metoda ta nie skutkuje niczym innym, jak tylko niestrawnością. Zmiany trądzikowe z pewnością nie znikną.

Bratek polny


Picie naparu z bratka polnego jest jedną z mniej popularnych metod walki z cerą trądzikową. Ja zdecydowałam się na kupienie herbatki w sklepie zielarskim. Jeśli chodzi o skuteczność w walce z trądzikiem to z pewnością nie może się ona równać z Nonacne. Być może przy lekkim trądziku można uzyskać lekkie zmniejszenie dolegliwości czy zmniejszenie przesuszenia skóry. W dodatku jest to sposób na wsparcie terapii jedynie dla wytrwałych, bo efekty widać dopiero po kilku miesiącach codziennego i to kilkukrotnego picia naparu.