Bez kategorii

Preparat na trądzik Skinoren – opinie, cena, działanie

Przeglądając dostępne w naszym kraju tabletki przeciwtrądzikowe nie sposób nie natrafić na Skinoren – lek dostępny w postaci kremu lub żelu, który uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych środków na pryszcze. Tak przynajmniej twierdzą producenci produktu. Co jednak mówią o nim użytkownicy? Przyjrzyjmy się bliżej produktowi Skinoren i sprawdźmy, skąd wzięła się jego popularność.

mężczyzna z trądzikiem na twarzy

Skinoren – działanie i opinie

Istnieje wiele różnych odmian trądziku. Najpopularniejszą jest oczywiście trądzik młodzieńczy, najłatwiejszy do załagodzenia, jednak osoby dorosłe cierpią również na trądzik hormonalny, trądzik różowaty czy trądzik zaskórnikowy. Takie zmiany są znacznie bardziej oporne na preparaty antytrądzikowe, dlatego terapia często wymaga bardziej radykalnych działań. Jednym ze środków na każdy rodzaj wyprysków jest właśnie Skinoren –inaczej kwas azelainowy.

Substancja czynna leku Skinoren działa destrukcyjnie na rozwój bakterii, złuszczając delikatnie naskórek i zapobiegając jego nadmiernemu rogowaceniu. Działa na skórę oczyszczająco, usuwając wągry i zaskórniki. Przeznaczony jest głównie do cery tłustej oraz mieszanej.

Osoby, stosujące żel na trądzik Skinoren zauważają pierwsze efekty po 2-3 tygodniach. Lek wystarczy nanieść punktowo na zmienioną chorobowo skórę i czekać na efekty. Użytkownicy twierdzą , że lek bardzo dobrze działa na trądzik, jedna trzeba uważać, aby nie stosować go zbyt długo, gdyż może podrażniać skórę. Decydując się na Skinoren należy więc zakupić również krem nawilżający do cery trądzikowej, który osłabi działanie żelu.

Konsumenci uznali, że Skinoren to dobra opcja, jeżeli ma się naprawdę tłustą skórę. Potwierdzili jednak opinię lekarzy, że dużo skuteczniejszym środkiem na trądzik tabletki Royal Skin 500, które działają na organizm od środka, oczyszczając go i zapobiegając powstawaniu nowych pryszczy. Royal Skin 500 jako preparat naturalny, nie drażni ani żołądka, ani skóry, umożliwiając całkowite załagodzenie każdego rodzaju trądziku.

99

Skinoren – gdzie kupić?

Skinoren to krem na trądzik, dostępny w aptekach i sklepach medycznych w całej Polsce. Można go kupić bez recepty, a jego cena waha się w granicach 30-40zł w zależności od apteki. Lek dostępny jest w postaci kremu lub żelu, przy czym krem poleca się na dzień, natomiast żel na noc.

Dosyć alarmujące są skutki uboczne stosowania leku Skinoren, ponieważ często obserwuje się:

  • świąd i pieczenie skóry
  • suchość skóry lub wysypkę w miejscu podania
  • kontaktowe zapalenie skóry, łuszczycę lub rumień

Jeżeli myślimy o walce z trądzikiem bez efektów ubocznych, powinniśmy pomyśleć o zadziałaniu na organizm od środka, w czym najlepszą opcją będą tabletki Royal Skin 500. W ich składzie znajdziemy wyłącznie naturalne i niepodrażniające skóry substancje:

  • kwas hialuronowy;
  • cynk;
  • witaminę C;
  • kolagen typu morskiego;
  • biotynę.

Royal Skin 500

Nie tylko usuną one z twarzy, skory i dekoltu wszystkie zmiany trądzikowe, przebarwienia i blizny, ale nadadzą też skórze pełnej jędrności, gładkości oraz naturalnego kolorytu.