Bez kategorii

Preparaty na trądzik – Opinie i porady w walce z niedoskonałościami.

Trądzik leczyć można na wiele sposobów. Każda osoba, zmagająca się z problemem wyprysków może znaleźć wiele ciekawych, domowych metod na złagodzenie jego objawów w internecie. Poza tym niektórzy decydują się na natychmiastowe wizyty u lekarza i stosowanie leków na receptę, a inni udają się o apteki, prosząc o produkty bez recepty. Co działa najlepiej? Na co się zdecydować, aby skutecznie wyleczyć trądzik? Zobaczcie opinie i porady, dotyczące trudnej walki z tym problemem.

kobieta trzyma w rękach cytryny

Maseczki na twarz i ziołowe herbatki

W internecie znajdziemy mnóstwo porad, dotyczących domowych sposobów na trądzik. Najpopularniejsze z nich to:

  • maseczki aloesowe na twarz
  • maseczki z płatków owsianych
  • peelingi oczyszczające z kawy
  • oczyszczanie organizmu za pomocą herbat ziołowych
  • dieta owocowo-warzywna

I o ile wszystkie z tych porad mogą być pomocne przy walce z niechcianymi zaczerwienieniami, czy pomogą one wyleczyć trądzik na stałe? Warto zauważyć, że zmiany trądzikowe mają różny przebieg, inaczej wygląda on u osób dorosłych, nieco inaczej u młodzieży. W niektórych przypadkach to, co możemy zrobić sami w domu wystarczy, w innych wypryski złagodnieją, ale nie znikną, a jeszcze w innych rezultaty będą znikome. I choć działanie w taki sposób na pewno nie zaszkodzi, często walka z trądzikiem wymaga nieco bardziej radykalnych metod.

Leki na receptę

Przy cerze trądzikowej większość osób decyduje się skorzystać z porady lekarza. Dermatolodzy zazwyczaj zalecają dietę oraz przepisują specjalne maści wysuszające, których zadaniem jest szybsze wysuszanie niedoskonałości. Takie leki jednak nie zawsze działają równie dobrze na skórę, która często po ich działaniu jest popękana i zaczerwieniona. Aby stosować maść na trądzik dłużej niż przez kilka dni, trzeba wydać dodatkowe pieniądze na kremy nawilżające, co stanowi dodatkowy koszt. Być może więc, zanim poradzimy się lekarza, lepiej spróbować środków dostępnych bez recepty?

kobieta przegląda się w lusterku

Co w aptece?

W aptekach i sklepach medycznych możemy spotkać całe mnóstwo preparatów, których działanie ma skutecznie pomagać w pozbywaniu się trądziku. Niektóre z nich znamy z reklam, np. Visaxinum lub są dostępne w atrakcyjnej cenie, np. maść Benzacne.

Royal Skin 500Zarówno maści jak i tabletek na trądzik w aptekach znajdziemy kilka rodzajów. Sprawdzając opinie o każdym z nich słyszy się różne głosy. Coraz popularniejsze stają się właśnie środki doustne, czyli tabletki Royal Skin 500, oparte na naturalnych składnikach lub wspomniane wcześniej Visaxinium. Większość młodzieży i osób dorosłych, zmagających się z cerą trądzikową najchętniej korzysta z tabletek bez recepty w połączeniu z dietą. Tabletki Royal Skin 500 opierają się na naturalnym składzie, w którym znajdziemy:

  • kwas hialuronowy;
  • kwas l-askorbinowy;
  • cynk;
  • biotynę;
  • kolagen morski

Właśnie dlatego stosując je regularnie, nie wymaga się już picia herbatek i maseczek na twarz. Warto wykorzystywać wszystko, co pomaga, pamiętajmy jednak, aby przy każdej terapii antytrądzikowej także pamiętać o dokładnej pielęgnacji skóry.