Blog

Problemy z męskim trądzikiem, jak je rozwiązać

Trądzik to poważny problem natury estetycznej, dotykający nie tylko kobiety, ale również mężczyzn, szczególnie w wieku dojrzewania. U nastoletnich chłopców zmiany trądzikowe zdarzają się częściej niż u dziewcząt, a ich leczenie może być bardziej kłopotliwe. Jeszcze poważniejszym problemem są u dorosłych mężczyzn, kiedy przybierają postać nie wyprysków czy grudek, ale dużych, często ropnych i wyjątkowo nieestetycznych pryszczy.

Właściwa diagnoza ułatwia leczenie

Najważniejszą rzeczą, jaką powinien zrobić każdy mężczyzna, który zauważy na swojej twarzy pryszcze, jest właściwe zdiagnozowanie przyczyny ich wystąpienia. Oczywiście może to prawidłowo zrobić jedynie specjalista, więc bez wizyty u dermatologa się raczej nie obędzie. Trądzik może powstawać z wielu różnych przyczyn, ale jedną z najczęstszych są zmiany hormonalne, a przede wszystkim poziom męskich hormonów płciowych, androgenów. Są one produkowane przez jądra, a zwiększone wydzielanie ma bezpośredni wpływ na powstawanie pryszczy. Główny męski hormon, czyli testosteron, wydzielany w zbyt dużej ilości, zaburza prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Zaczynają one produkować nadmierną ilość łoju, czyli sebum, co prowadzi do zatykania ich ujścia i powstania wągrów, zaskórników oraz ropnych pryszczy.

Nie jest to jedyna przyczyna, a równie często trądzik jest powodowany niewłaściwą, źle zbilansowaną dietą, przyjmowanymi lekami, których jest skutkiem ubocznym, a nawet wieloma czynnikami środowiskowymi. Skóra może źle reagować na towarzyszący nam coraz częściej stres czy nadmierne wystawianie jej na szkodliwe promieniowanie UV. Należy też dbać o wysoki poziom higieny osobistej, co pozwoli uniknąć aktywności bakterii znajdujących się w ujściu gruczołów łojowych.

Najczęściej spotykane rodzaje męskiego trądziku

Zanim weźmiemy się za zwalczanie naszego trądziku, najlepiej tabletkami z naszego rankingu, warto również poznać podstawowe jego rodzaje, co znacznie ułatwi wstępne rozpoznanie. Oprócz wspomnianego trądziku hormonalnego możemy wyróżnić także inne, cięższe odmiany, takie jak:

  • trądzik ropowiczy, z trudnymi do usunięcia ropnymi cystami, które po wyleczeniu mogą pozostawiać nieestetyczne blizny,
  • trądzik skupiony, w jego przebiegu pojedyncze zmiany zlewają się w głębokie, rozległe torbiele ropne, które zostawiają równie rozległe blizny,
  • trądzik piorunujący, najcięższa postać trądziku zwykłego. Na szczęście zdarza się niezwykle rzadko, zazwyczaj u chłopców do 15 roku życia. Zmiany na twarzy są jednak wyjątkowo rozległe, przypominające te z trądziku skupionego i ropowiczego, czemu towarzyszy też wysoka gorączka i bóle mięśniowo-kostne. Po wyleczeniu zostawia duże i niemożliwe do usunięcia blizny.

Skuteczne i szybkie leczenie, tylko z Royal Skin 500.

Royal Skin 500Szybkie i właściwe rozpoznanie przyczyn choroby, to pierwszy krok do jej wyleczenia i wdrożenia skutecznej, dającej szybkie efekty kuracji. Najczęściej stosuje się do tego środki typowo farmakologiczne, leki przypisywane przez dermatologa. Dobre rezultaty daje używanie maści antybiotykowych, uderzających prosto w przyczynę powstania pryszczy, a nie tylko likwidujących widoczne objawy. Nie należy również lekceważyć odpowiedniej suplementacji organizmu, któremu zawsze trzeba dostarczać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Na rynku jest ich dostępne wiele, a jeden z najlepszych i często polecanych przez specjalistów, to Royal Skin 500. To kompleksowa kuracja oparta wyłącznie na naturalnych, roślinnych składnikach, która prawie natychmiast daje pożądane rezultaty. Odpowiada za to siła pochodząca z kwasu hialuronowego, kwasu l-askorbinowego, cynku, kolagenu oraz biotyny, zawartych w Royal Skin 500. Preparat stosuje się w dawce 2 tabletek dziennie, które można kupić bezpośrednio od producenta, korzystając z jego strony internetowej. Doskonale radzi sobie z każdą odmianą trądziku, a u siebie pierwsze efekty zaobserwowałem już po kilku tygodniach, zanim jeszcze skończyłem pierwsze opakowanie. Royal Skin 500 rozprawiło się z wszystkimi zmianami na mojej twarzy, a po kolejnych miesiącach stosowania, praktycznie pozbyłem się wągrów i wszystkich ropnych pryszczy. Takiej gładkiej cery nie miałem od lat i wiem, że inwestycja w ten suplement była dobrym pomysłem i mogę go z czystym sumieniem polecić wszystkim mającym problemy z trądzikiem.

Royal Skin 500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.