Bez kategorii

Problemy z trądzikiem a dieta

Zapewne wiele razy słyszeliście opinie, że trądzik jest wzmacniany, a nawet wywoływany przez złą dietę. Sama wiele razy zastanawiałam się czy rzeczywiście istnieje powiązania między tym co jem, a tym co dzieje się na mojej skórze, zwłaszcza twarzy. Z moich obserwacji wynika, że stwierdzenie to nie nie jest bezzasadne. Jednak nie sprawdza się u każdego. Jak to często bywa z trądzikiem – jest to kwestia indywidualna. Jeśli więc borykasz się z trądzikiem warto na sobie sprawdzić czy dieta ma jakikolwiek wpływ na pojawianie się nowych wykwitów ropnych. Dla pięknej cery warto przecież zrezygnować z niektórych dietetycznych grzeszków.

Słodkie, słone, ostre

zdrowe owoceWiele razy spotykałam się z opinią, że problemy z cerą trądzikową wywoływane są przez cukier. Sporo w tym prawdy, gdyż wiele bakterii wywołujących zmiany trądzikowe żywi się właśnie cukrami. Gdyby jednak sprawa była tak prosta, samo odstawienie cukru gwarantowałoby wyleczenie z trądziku. A dobrze wiem, że tak nie jest. Podobnie potrawy ostre uważane są za czynnik zaogniający trądzik. Zawarta w ostrych daniach kapsaicyna może powodować nadmierną potliwość i podrażnienia skórne. Jednak nie ma dowodów na to, by wzmacniała problemy z trądzikiem. Jeśli natomiast chodzi o sól w naszym jadłospisie to jest ona odpowiedzialna za zatrzymywanie wody w organizmie. Z rozwojem zmian trądzikowych ma niewiele wspólnego.

Nietolerancja pokarmowa

Jeśli zauważasz, że po spożyciu konkretnych produktów pojawia się u Ciebie wybitny wytrysk trądzikowy to z pewnością cierpisz na nietolerancje pokarmową. Być może twój organizm nie toleruje laktozy, glutenu czy zboża. Nietolerancja nie jest tożsama z alergią pokarmową, więc nie wychodzi w testach alergicznych. Trądzik jest chorobą o bardzo indywidualnym przebiegu, więc warto obserwować swój organizm i reagować na wysyłane przez niego sygnały. Sama dieta z pewnością nie jest w stanie wyleczyć trądziku. Jak wiecie, w moim przypadku najskuteczniejszym preparatem okazał się Royal Skin 500, a dieta może jedynie wesprzeć leczenie.

Royal Skin 500 – dostarcza składniki niezbędne do walki z trądzikiem

Sposób odżywiania na pewno jest ważny, ale równie istotna jest walka z chorobą z pomocą tabletek na trądzik takich, jak Royal Skin 500. To dzięki niemu organizm otrzymuje duże dawki substancji niezbędnych dla zdrowia skóry, kolagenu, biotyny, kwasu l-askorbinowego, kwasu hialuronowego i cynku. Nasza cera staję się dzięki nim idealnie gładka, promienna i wolna od najmniejszych nawet pryszczy.

Royal Skin 500