Bez kategorii

Przebarwienia przy cerze trądzikowej

Zmniejszenie problemów z trądzikiem lub pełne wyleczenie to niestety nie koniec walki o piękną cerę. Sama doskonale wiem, że trądzik pozostawia po sobie ślady w postaci blizn czy przebarwień.

Choć leczenie z użyciem Royal Skin 500, bardzo ładnie radzi sobie z tego rodzaju powikłaniami potrądzikowymi to w przypadku bardzo zaawansowanych zmian może nie dać rady. Mam jednak kilka sprawdzonych metod na walkę ze szpecącymi plamami i nierównym kolorytem skóry.

Ranking najskuteczniejszych tabletek na trądzik

Skąd te plamy?

Jak to się dzieje, że po trądziku zostają nam te szpecące plamy? Przyczyn może być kilka. Często same fundujemy sobie taką pamiątkę po trądziku, gdyż wyciskamy wypryski.

Powoduje to głębokie uszkodzenie skóry i wystąpienie jej odbarwienia. Przebarwienia są także efektem nie uważania na słońce. Stosując różnego rodzaju maści i antybiotyki na trądzik, musimy na co dzień unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i bezwzględnie używać kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Metody naturalne

Wiele naturalnych produktów ma właściwości wybielające. Ich systematyczne używanie może poradzić sobie z przebarwieniami. Trzeba jednak pamiętać, że efekty nie będą widoczne od razu. Jest to często jedyna opcja pozbycia się plam przy cerze bardzo wrażliwej czy alergicznej. Po co możemy sięgnąć? Świetnie sprawdza się napar z rumianku i cytryny, który każdego wieczoru przemywamy twarz niczym tonikiem. Dobre efekty daje także przemywanie olejem lnianym czy popularne swojego czasu maseczki cynamonowe.

Kosmetyki wybielające

W problemie cery z przebarwieniami można również zastosować kosmetyki apteczne i drogeryjne. Na półkach znajdziemy wiele preparatów, które mają właściwości korygujące pigmentację skóry. Osobiście doradzamy wybierać z dużym rozmysłem. Długi, chemiczny skład może podrażnić cerę i sprawić, że zaostrzy nam się trądzik. Jeśli chodzi o skuteczność takich kosmetyków, to z pewnością najlepiej sprawdzają się kwasy, zwłaszcza kwas migdałowy.

Zabiegi laserowe

W trudnych, odpornych na inne metody przebarwienia sprawdza się terapia laserowa. Nie jest może najtańsza, ale z pewnością skuteczna.
kwiaty rumianku w szklance