Blog

Rozex – skuteczny w walce z trądzikiem różowatym?

Krem na trądzik Rozex znany jest ze swojej skuteczności w walce z trądzikiem różowatym. Czy jednak to, co mówią w reklamie, jest prawdą? Czy Rozex może pokonać problem w całości, likwidując zarówno przyczynę, jak i objawy? Postanowiłem przyjrzeć się bliżej temu produktowi, ponieważ otrzymałem na niego receptę od mojej dermatolog.

Rozex to niepozornie wyglądający krem, który szacowany jest jako dobry wybór w walce z trądzikiem. Jest to produkt dostępny na receptę, chętnie przepisywany przez lekarzy, specjalizujących się w leczeniu chorób skórnych.

Rozex – działanie

Rozex działa miejscowo na zarażoną bakteryjnie skórę, wnikając głęboko w komórki i powodując likwidację odpowiedzialnych za chorobę bakterii. Skuteczność produktu oparta jest na likwidacji kwasu nukleinowego DNA drobnoustroju, czego konsekwencją jest jego śmierć. W efekcie niedoskonałości znikają, a skoro w organizmie nie ma już czynników chorobowych, nowe wypryski nie powinny się pojawiać.

Po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji Rozexem można zaobserwować, że zaczerwienienia stają się mniejsze, a pryszcze znikają. Dla poprawienia kondycji skóry warto preparat połączyć z kremem nawilżającym, ponieważ może nieznacznie skórę wysuszyć i doprowadzić do podrażnień.

Rozex – skład

Skład kremu Rozex opiera się na metronidazolu, substancji znanej ze swoich właściwości antybakteryjnych. Jest to chemioterapeutyk, pochodzący z grupy pochodnych imidazolu. Metronizadol jest skuteczny w zwalczaniu szczepów różnego rodzaju bakterii beztlenowych. Krem stosowany miejscowo na skórę wchłaniany jest w nią w niewielkich ilościach.

Rozex – efekty stosowania

Preparat jest wskazany w leczeniu grud i krostek, związanych z trądzikiem różowatym. Generalnie produkt cieszy się zadowalającymi efektami, choć leczenie jest dosyć żmudne i długotrwałe. Rezultaty można zauważyć po około dwóch tygodniach, aczkolwiek na całkowitą poprawę stanu skóry trzeba czekać około trzech miesięcy, tyle samo trwa zazwyczaj zalecona przez lekarza kuracja.

Działanie Rozexu zostało udowodnione, jednak podstawą jego skuteczności jest odpowiednie rozpoznanie rodzaju trądziku. Produkt nie zadziała na trądzik młodzieńczy lub krosty, których przyczyna leży w innym typie bakterii.

Stosując Rozex przez 3 miesiące, pozbyłem się trądziku, ale … nie do końca. W dalszym ciągu co jakiś czas zmagałem się z krostami, które wychodziły pojedynczo na nosie, policzkach i czole. Leczenie trwało długo i oprócz samego kremu na trądzik, musiałem dokupić również nawilżający krem dla skóry skłonnej do trądziku i atopii.

Po zakończeniu kuracji moja skora w dalszym ciągu wymagała szczególnej opieki, gdyż okazało się, że mój problem leżał nie tylko w trądziku różowatym, ale również w innej postaci. Takie sytuacje zdarzają się często, dlatego niektóre preparaty, pomimo skuteczności, nie rozwiążą problemu na stałe.

Rozex to preparat, który może wykazywać różne skutki uboczne. Kremu nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników, jak również w przypadku niektórych chorób. Zaleca się, aby przed zastosowaniem Rozexu, skontaktować się z lekarzem w celu omówienia całkowitego przebiegu terapii.

Krem ma również działanie wysuszające, dlatego podczas jego stosowania należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry.

Rozex – opinie

Generalnie opinie o Rozexie są całkiem dobre wśród osób, które zmagają się tylko i wyłącznie z trądzikiem różowatym. Niestety, większość chorych zmaga się z kilkoma odmianami trądziku lub pada ofiarą złego rozpoznania choroby i wtedy kupuje preparat na próżno. Wiele osób narzeka również na konieczność długiego oczekiwania na efekty działania produktu.

Rozex zalicza się do popularniejszych preparatów przepisywanych przez dermatologów, jednak nie jest to produkt w 100% skuteczny, a co więcej, wymaga sporo samozaparcia oraz cierpliwości, ponieważ objawy ustępują późno i przez pewien czas osoba chora musi zmagać się nie tylko z krostami, ale również z przesuszoną skórą.

Każda osoba, która przystąpi do kuracji Rozexem, musi pamiętać, aby ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Dawkowanie preparatu powinno być odpowiednio rozpisane, do zastosowania miejscowego wystarczy już niewielka ilość kremu, a jeżeli przesadzimy, nasza skóra wysuszy się za bardzo i mogą powstać na skórze czerwone placki.

Rozex – cena i gdzie kupić?

Krem Rozex to lek dostępny na receptę, który znajdziemy praktycznie w każdej aptece. Jest dość popularny, dlatego rzadko zdarza się, że trzeba czekać na jego sprowadzenie. Cena Rozexu to ok. 33 złote za 30 g opakowania kremu.

Rozex jest dosyć wydajny, dlatego całe opakowanie powinno bez problemu starczyć na pełen okres kuracji. Często jednak planowane trzy miesiące nie wystarczą, aby całkiem pozbyć się trądziku, a niestety lekarze nie zalecają stosowania kremu przez dłuższy okres. W wielu przypadkach zdarza się, że chory otrzymuje kolejny lek i wtedy cały proces zaczyna się od początku.

Rozex – opinie o kremie na trądzik różowaty

Rozex jest jednym z najpowszechniejszych leków, wykorzystywanych w walce z trądzikiem różowatym. Opinie o produkcie pokazują, że w wielu przypadkach faktycznie pomaga, choć osoby cierpiące na tę przypadłość przyznają również, że trzeba stosować go długo i być cierpliwym. Co więcej, właściwie wszystkie osoby potwierdzające skuteczność Rozexu, twierdzą również, że nie likwiduje on problemu na stałe. Po jakimś czasie kurację trzeba powtórzyć, często zmieniane są leki, a wtedy skóra reaguje na to różnie.

Dermatolodzy często przepisują Rozex swoim pacjentom, aczkolwiek wielu użytkowników produktu poszukuje innego, złotego środka. Większość z nich decyduje się na inne produkty bez recepty o szerszym działaniu i mniejszym ryzyku skutków ubocznych. Jeżeli jesteś jedną z takich osób, zdaj się na wybór naszych czytelników. Tabletki Nonacne to naturalny produkt, działający na każdą postać trądziku. Jego skuteczność została potwierdzona, a opinie mówią same za siebie.

Postaw na Nonacne i pozbądź się trądziku na stałe!

Ponad 90% osób stosujących Nonacne wyraża się o tym produkcie pozytywnie. Ludzie, którzy postawili na tabletki na trądzik bez recepty, potwierdzają, że działają szybko i skutecznie, nie powodując skutków ubocznych. Wielu z nich nazywa je złotym środkiem oraz najlepszym produktem na walkę z trądzikiem.

Więcej informacji o Nonacne znajdziesz na stronie www.nonacne.pl

Nonacne to produkt, składający się z samej natury. Na uwagę zasługują takie składniki jak:

  • czerwona kończyna – posiadająca właściwości antybakteryjne i oczyszczające
  • sersaparilla – specjalna roślina, która od lat wykorzystywana jest w medycynie naturalnej jako preparat na problemy skórne
  • wyciąg z liści pokrzywy – oczyszczający skórę dogłębnie
  • wyciąg z pestek winogron – zapewniający odpowiednie nawilżenie
  • witamina C – dbająca o kondycję skóry i usprawniająca wchłanianie składników odżywczych

Dlaczego warto postawić na Nonacne?

Nonacne zyskało popularność przede wszystkim dlatego, że jako jedyny dostępny bez recepty produkt działa na każdą odmianę trądziku. Nieważne, czy zmagasz się z trądzikiem młodzieńczym, różowatym czy hormonalnym, te tabletki pomogą w każdej sytuacji.

Dodatkowym atutem jest szybkość działania, ponieważ już po tygodniu stosowania widać pierwsze efekty. Co więcej, Nonacne działa od środka, a więc nie wysusza skóry i nie powoduje podrażnień.

Jeżeli chcesz:

  • pozbyć się trądziku na stałe
  • cieszyć się gładką, oczyszczoną skórą
  • zyskać na nowo pewność siebie
  • wyglądać świetnie każdego dnia

Postaw na Nonacne, produkt, który zadowolił już tak wielu.

Masz dosyć trądziku i nie chcesz martwić się przesuszoną skórą? Zajrzyj na stronę producenta Nonacne i zaufaj sprawdzonemu, naturalnemu składowi. Nie ma sensu stawiać na półśrodki, skoro w zasięgu ręki mamy sprawdzony produkt.

Zobacz też: Rekomenduję Nonacne – nr 1 na trądzik

One Comment

  1. Na trądzik różowaty stosowałam już chyba wszystko… Rozex, Olejek herbaciany, Ivermektynę, lukrecję, olej tamanu, różnego rodzaju kremy i cudawianki. Dopiero Nonacne pomógł mi skutecznie pozbyć się zmian trądzikowych. Czasami szukamy rozwiązania wśród popularnych preparatów, a rozwiązanie jest blisko, jest skuteczne i nie potrzebuje reklamy. Polecam Nonacne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.