Bez kategorii

Sarsaparilla na trądzik – naturalny neutralizator wyprysków i zaskórników

Ogromna ilość substancji bioaktywnych to cecha, którą może pochwalić się Sarsaparilla czyli kolcorośl. Szczególnie rozpowszechniona jest w Ameryce Południowej i Centralnej oraz w niektórych rejonach Azji, gdzie hodowana jest do celów leczniczych. Jedną z najważniejszych właściwości Sarsaparilli jest zwalczanie dolegliwości skórnych, z trądzikiem pospolitym na czele. Dowiedz się więcej o działaniu i zastosowaniu tej nieprzeciętnej rośliny, czytając ten artykuł.

Sarsaparilla – działanie, właściwości prozdrowotne

Sarsaparilla

Wykorzystywaną w medycynie naturalnej od setek lat Sarsaparillę powinien poznać każdy, kto zmaga się z trądzikiem. Jednak nie tylko zwalczanie wyprysków i innych zmian skórnych jest jej domeną. Potrafi także przeciwstawić się różnego rodzaju infekcjom organizmu spowodowanym drobnoustrojami, a także chorobom kości i stawów, w tym reumatyzmowi.

Dobra informacja dla mężczyzn mających problem ze sprawnością seksualną jest taka, że Sarsaparilla Root bardzo korzystnie działa na potencję. Pomaga także w kształtowaniu masy mięśniowej, dodaje witalności, pobudza ukrwienie narządów i tkanek.

Spośród cennych właściwości Sarsaparilli nie sposób nie wymienić również działania moczopędnego i napotnego, prowadzącego do intensywnego oczyszczania organizmu z toksyn oraz eliminacji nagromadzonej wody.

Kolcorośl wykazuje także właściwości antyrakowe i przeciwdziałające starzeniu, a to ze względu na dużą zawartość antyoksydantów. Zaś dzięki znacznym ilościom saponin w składzie, roślina ta wyróżnia się silnym działaniem przeciwzapalnym, antybakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym.

Sarsaparilla na trądzik – jak może pomóc?

Obfitująca w minerały, witaminy, flawonoidy i saponiny Sarsaparilla, to jeden z najskuteczniejszych naturalnych sposobów na trądzik. Dzięki swym właściwościom detoksykującym, pomaga w usuwaniu szkodliwych substancji z organizmu, które jak wiadomo, są częstą przyczyną trądziku. Duże znaczenie dla cery trądzikowej mają także właściwości łagodzące Sarsaparilla Root – roślina ta redukuje stany zapalne skóry, niwelując wielkość i częstotliwość pojawiania się wykwitów i zaskórników. Kolejną, przydatną w leczeniu trądziku, właściwością Sarsaparilli jest zwalczanie drobnoustrojów odpowiedzialnych za powstawanie zmian skórnych.

Sarsaparilla – tabletki czy herbatki ziołowe? Jak stosować Sarsaparillę na trądzik?

owoce sarsaparilli

Sarsaparilla dostępna jest pod postacią suszu ziołowego, z którego przyrządza się lecznicze napary. Jednak w przypadku trądziku dużo lepszym rozwiązaniem są tabletki z Sarsaparilla. W takiej formie zioło to jest dużo bardziej skoncentrowane i wykazuje znacznie silniejsze działanie. Co prawda napary ziołowe również dają pozytywne efekty, ale trzeba by przyrządzać i pić je 2-3 razy dziennie, z zachowaniem dużej systematyczności. Z własnego doświadczenia wiem, że może być to problematyczne, dlatego polecam dobre tabletki lub kapsułki z Sarsaparilla.

Na rynku znajdziemy suplementy diety będące czystym wyciągiem z Sarsaparilla, jak również wieloskładnikowe preparaty, w których zioło to „współpracuje” z innymi, podobnie działającymi, substancjami aktywnymi. Opierając się na własnych doświadczeniach, mogę polecić tę drugą opcję. Nic nie zastąpi efektów w zwalczaniu trądziku, jakie daje połączenie kilku składników o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym, oczyszczającym i regenerującym skórę, w jednym suplemencie.

Sarsaparilla – opinie

Chcąc poznać opinie o Sarsaparilla od osób walczących z trądzikiem, przeszukałem fora, blogi i serwisy. Większość komentarzy skupia się na suplementach diety zawierających tę roślinę, a nie na samym surowcu ziołowym. Tabletki z Sarsaparilla oceniane są bardzo korzystnie, szczególnie te, które zawierają w składzie również inne składniki przeciwtrądzikowe. Wiele osób jest zdania, że suplementując tego rodzaju naturalne preparaty przez dłuższy czas, można skutecznie wyleczyć trądzik. Opinie te z całym przekonaniem potwierdzam 🙂

Jeśli chcesz poznać najskuteczniejsze na rynku tabletki na trądzik, zawierające w składzie ekstrakt z Sarsaparilla, polecam Nonacne.

Noanacne kapsułki na trądzik

Dowiedz się więcej o Nonacne: Nonacne: opinie, efekty, cena, skład… Wszystko, co musisz wiedzieć o znanych tabletkach na trądzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.