Skuteczne suplementy diety na trądzik

Trądzik nie jest tylko i wyłącznie chorobą wieku młodzieńczego. Można mieć nawet czterdzieści lat i dalej zmagać się z krostkami, zaskórnikami i innymi niedoskonałościami. Mało higieniczny i ogólnie rzecz biorąc kiepski tryb życia doprowadził do tego, że coraz trudniej jest się pozbyć trądziku i to nawet w wieku dorosłym bądź starszym. Jego leczenie częściowo wspomogą jednak suplementy na trądzik. Niektóre z nich można kupić bez żadnej recepty.

Ale oczywiście na samym początku trzeba zaznaczyć, że suplementacja jest tylko jednym z elementów składających się na całą kurację leczniczą, która musi też opierać się na dbałości o podstawową higienę, zdrowej diecie oraz naturalnej i dobrej dla skóry pielęgnacji. Suplement w wielu przypadkach bywa jednak pomocny. Ten z witaminą B5, czyli kwasem pantotenowym, będzie wspomagać regenerację skóry i pozwoli jej szybciej wracać do właściwego dla niej stanu. Witamina B5 to jednak nie wszystko. Jeżeli tabletki na trądzik mają zadziałać naprawdę skutecznie, dobrze by było, gdyby zawierały one również selen oraz cynk, czyli dwa absolutnie najważniejsze minerały dla skóry. Producenci lubią się również z wyciągiem z fiołka trójbarwnego.

Lata temu odkryto jego właściwości pielęgnacyjne, które można śmiało wykorzystać w kuracji antytrądzikowej. Warto tu jednak zaznaczyć, że tabletki na trądzik nigdy nie będą działać aż tak szybko jak maści i kosmetyki dermatologiczne o podobnych składach, stosowane miejscowo. Czy to znaczy, że suplementacja nie ma sensu? Oczywiście nie! Trądzikiem lepiej właśnie zająć się od środka. Jeżeli będzie on „usuwany” wyłącznie miejscowo, najprawdopodobniej bardzo szybko wróci i tylko się wtedy nasili. Suplementów diety naprawdę nie trzeba się obawiać. Jeszcze do niedawna nie były one aż tak szczegółowo i dosadnie sprawdzane, jednakże teraz przed wypuszczeniem ich do sprzedaży wykonuje się na nich liczne testy.

Tabletki na trądzik dostępne w aptekach są bezpieczne dla zdrowia. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzą, a mogą wyraźnie ułatwić leczenie.