Bez kategorii

Tetralysal opinie o antybiotyku na trądzik bakteryjny.

Skuteczne wyleczenie trądziku i to niemal w każdej jego odmianie, zdecydowanie nie jest proste i wymaga wyjątkowo dużo cierpliwości. Niestety, zazwyczaj jej po prostu nie mamy, a kiedy chcemy przestać wreszcie maskować pryszcze grubą warstwą podkładu, to trzeba sięgnąć po naprawdę skuteczne i silnie działające leki. Muszę przyznać, że sama byłam kiedyś na takim etapie i zdecydowałam się wtedy na jeden z antybiotyków, a lekarz przypisał mi Tetralysal.

Skuteczny na trądzik o podłożu bakteryjnym.

Przyczyn powstawania pryszczy jest naprawdę wiele, a właściwe ich rozpoznanie znacznie ułatwia dopasowanie właściwej metody leczenia. Kuracje różnego rodzaju antybiotykami sprawdzają się głównie przy trądziku mającym podłoże w bakteriach znajdujących się na naszej skórze, choć dosyć dobrze sprawdzają się tez przy jego różowatej odmianie. One to często powodują podrażnienia i stany zapalne, których objawem są właśnie zmiany trądzikowe pojawiające się na twarzy lub dekolcie. Skuteczność leków takich jak Tetralysal jest z pewnością wysoka, ale stosując je, musimy zawczasu przygotować się na występujące skutki uboczne.

Kuracja, która u mnie się nie sprawdziła.

Decydując się na użycie antybiotyku, chciałam przede wszystkim poznać jego skład, aby wiedzieć, jakie substancje chemiczne będę musiała wprowadzić do swojego organizmu i jaki wpływ mogą one mieć na jego funkcjonowanie. Tetralysal jest oparty na limecyklinie, stanowiącej jego czynnik aktywny, a jest to antybiotyk o szerokim spektrum działania, pozwalający zwalczać wiele grup bakterii. Blokuje on wydzielanie przez nie białek i w ten właśnie sposób uniemożliwia destrukcyjne działanie na naszą skórę. Kuracja jest długotrwała i zanim się na nią zdecydujecie, musicie liczyć się ze spustoszeniem, jakie lek poczyni w waszym organizmie. Do najczęściej występujących dolegliwości należą:

  • nudności i inne zaburzenia ze strony układu pokarmowego np. biegunki,
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego,
  • ogólny spadek odporności organizmu.

U mnie one wystąpiły, stosowanie antybiotyku nie zlikwidowało wszystkich wyprysków i pryszczy na twarzy, a co najważniejsze, likwiduje on tylko widoczny skutek, a nie jego przyczynę. Spotkałam się również z osobami, u których jego zażywanie doprowadziło też do wypadania włosów, a znikające zmiany trądzikowe pozostawiły po sobie trudne usunięcia pozostałości.

Nonacne – usunie trądzik bez skutków ubocznych.

Z powyższych powodów szybko zrezygnowałam raz na zawsze z antybiotyków, a ich miejsce już od dłuższego czasu zajmuje Nonacne. Opinie na jego temat można przeczytać na licznych forach i portalach poświęconych trądzikowi i są one tak pozytywne, że natychmiast przekonały mnie do zakupu. Co prawda, kiedy zamówiłam na stronie internetowej producenta pierwsze opakowanie, to targały mną pewne wątpliwości, ale już po kilku tygodniach używania zniknęły całkowicie, tak jak i znaczna część moich pryszczy. Nonacne ma ponadto skład, który oprócz wysokiej skuteczności, gwarantuje stuprocentowy brak nawet najmniejszych skutków ubocznych, a znajdziemy w nim takie substancje jak:

  • wyciąg z roślin pochodzących z Ameryki Południowej, nazwany sarsaparilla, której działanie przeciwutleniające i antygrzybiczne znacznie ułatwia leczenie wielu chorób skóry, w tym i trądziku,
  • ekstrakt z pokrzywy, wpływający na przyspieszenie procesów naturalnej regeneracji skóry, co umożliwia nawet pozbycie się blizn potrądzikowych,
  • czerwoną koniczynę znacznie ograniczającą nadmierne wydzielanie sebum,
  • wyciągi z pestek winogron, działające przeciwzapalnie i łagodzące podrażnienia.

Jak widać, są to tylko substancje naturalne, roślinne, których stosowanie w przeciwieństwie do antybiotyków, jest całkowicie bezpieczne. Pełne witamin i minerałów, zadbają też o zdrowie cery, przywracając jej gładkość elastyczność i naturalny odcień. Używam Nonacne już od dłuższego czasu i mogę w pełni potwierdzić jego skuteczność. Nie dość, że radzi sobie bez problemu ze wszystkimi wągrami, zaskórniakami, to również z wszystkim z dużymi, ropnymi pryszczami. Warto wydać 160 złotych na tabletki wystarczające aż na miesiąc, dzięki którym będziecie mogły śmiało patrzeć w lustro, a pełne podziwu spojrzenia Waszych mężczyzn są z pewnością warte o wiele więcej.