Blog

Trądzik różowaty, jak uniknąć nasilenia objawów

Jedną z najgorszych odmian trądziku, na którą niestety cierpi wielu moich znajomych, jest trądzik różowaty, wyjątkowo uciążliwy i trudny do wyleczenia. Zdarza się on najczęściej u osób pomiędzy 25 a 55 rokiem życia, choć nie zawsze jest to regułą i znam kilku młodszych usiłujących się go pozbyć. Wygląda on najbardziej nieestetyczne, a pojawiające się zaczerwienienia i pryszcze obejmują zazwyczaj sporą część twarzy, przede wszystkim okolice nosa, czoło, policzki oraz brodę.

Objawy, które można złagodzić.

mężczyzna z trądzikiemTrądzik różowaty to przewlekła choroba, mająca przykre i często bolesne objawy. Zaczyna się zupełnie niewinnie, od niewielkich pajączków, takich jak te, powodowane przez mróz. Jednak nie należy tego lekceważyć, ponieważ nieleczone, szybko zwiększają się, obejmując coraz więcej miejsc, przekształcając się w bolesne, rozlane zaczerwienienia. Składają się z licznych grudek i krostek, a kiedy nadal to zaniedbamy, to dojdzie do rozrostu gruczołów łojowych, które mogą w skrajnych przypadkach zmienić nam rysy twarzy. Brzmi to naprawdę makabrycznie, ale przy właściwej profilaktyce można w pewnym stopniu tego wszystkiego uniknąć.

Czego warto unikać przy trądziku różowatym.

Najważniejsze, o czym musicie pamiętać, to znaczenie właściwie dobranej diety, zbilansowanej i pełnej składnikówprodukty spożywcze odżywczych. Trzeba z niej wyeliminować wszystko, co jest szkodliwe i wpływa negatywnie na stan skóry, a przede wszystkim:

  • tłuste potrawy, wpływające na zwiększony łojotok,
  • alkohol i inne używki,
  • nadmiar gorących napoi i równie gorące jedzenie, powodujące zaczerwienienia,
  • ostre przyprawy, szczególnie paprykę i chili,

Taką zmianę korzystnie odczuje nasza cera, ale równie ważne jest w miarę możliwości unikanie czynników atmosferycznych, także częstej przyczyny powstawania trądziku różowatego. Niekiedy bywają one niestety wręcz ekstremalne, a tak samo może nam zaszkodzić nadmiar słońca podczas upału, jak i silny mróz czy duża wilgotność powietrza. W takiej sytuacji konieczna jest właściwa ochrona twarzy, smarowanie jej skutecznymi kremami z filtrem, a w chłodne dni chronienie szalikiem czy kołnierzem kurtki.

Profilaktyka, tylko z suplementami takimi jak Royal Skin 500

Royal Skin 500Mój trądzik nauczył mnie też jeszcze jednego, uświadomił mi, jak ważna jest odpowiednia suplementacja organizmu, dająca mu siłę do walki z pryszczami. Można stosować wiele różnych preparatów, ale kiedy chcecie, aby był skuteczny, to kupcie Royal Skin 500. Opinie o nim, przedstawiane na różnych forach czy portalach poświęconych trądzikowi, są w większości pozytywne i przekonały mnie do tych tabletek. Nie musiałem szukać ich w sklepach, tylko natychmiast złożyłem zamówienie na stronie internetowej producenta, a opakowanie 60 sztuk kosztowało mnie 139 złotych. Kiedy dostarczono przesyłkę, zaaferowany zabrałem się za czytanie ulotki i ze zdumieniem stwierdziłem, że Royal Skin 500 zawiera tylko naturalne składniki, niemające absolutnie żadnych skutków ubocznych, a znajdziemy w nim następujące substancje:

  • witaminę C, która jest wręcz niezbędna dla zachowania zdrowia skóry i ochrony jej przed trądzikiem;
  • cynk, pozwalający opanować zwiększone wydzielanie sebum, przyczynę przetłuszczania się skóry;
  • biotynę, podstawę prawidłowego jej odżywienia tak samo ważnego w profilaktyce przeciwtrądzikowej;
  • kolagen, odpowiedzialny za budowę każdej komórki skóry i jej pełną elastyczność i jędrność;
  • kwas hialuronowy, nie tylko nawilżający skórę i wspomagający leczenie trądziku, ale i usuwający zmarszczki.

Stosuję Royal Skin 500 od kilku miesięcy, ale już pierwsze kilka tygodni sprawiło, że z mojej twarzy zniknęła ponad połowa szpecących ją pryszczy, wągrów i innych ozdóbek. Tak dobrany skład trafia dokładnie w ich przyczynę, lecząc je od środka, nie tylko usuwając zewnętrzne objawy. Nie lubię półśrodków i stawiam tylko na to, co sprawdzone, a Royal Skin 500 daje mojej skórze wszystko, czego potrzebuje. Nie macie na co czekać, chyba że lubicie swój trądzik, a w to wątpię, i zamawiajcie te tabletki, dzięki którym nie będziecie już dłużej musieli ukrywać się przed światem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.