Bez kategorii

Trądzik zaskórnikowy opinie o jego skutecznym leczeniu

Rodzajów trądziku jest wiele i do konkretnej jego odmiany należy odpowiednio dobierać sposób leczenia. Jedną z częściej spotykanych jest trądzik zaskórnikowy, a te zazwyczaj drobne, choć wyjątkowo trudne do usunięcia wypryski, miała chyba każda z nas. To odmiana trądziku młodzieńczego, a zmiany pojawiają się nie tylko na twarzy, ale również na plecach oraz dekolcie.

Przyczyny i widoczne objawy.

Ten rodzaj trądziku najczęściej pojawia się w okresie dojrzewania, a nawet nieleczony może zniknąć po kilku latach. Jednak lepiej nie pozostawiać go bez właściwej kuracji i leczyć nie tylko widoczne objawy, ale przede wszystkim przyczyny. Są nimi zazwyczaj zachodzące w tym czasie burzliwe zmiany hormonalne prowadzące niekiedy do zaburzenia pracy gruczołów łojowych, co objawia się nadmiernym łojotokiem, zatykających ich ujście. Łój, zamiast swobodnie wydostawać się na zewnątrz, tworzy właśnie charakterystyczne zgrubienia, które są łatwo wyczuwalne pod skórą. Zaskórniki można podzielić na dwa typu, zróżnicowane ze względu na ich kolor:

  • otwarte, najczęściej czarne, a kolor ten powstaje w wyniku utleniania się keratyny i gromadzenia na powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczeń,
  • zamknięte, a te z kolei są koloru białego i często prowadzą do powstania niebezpiecznych stanów zapalnych. Nie można tego lekceważyć, a takie zmiany mogą szybko przekształcić się w ropne pryszcze, wymagające leczenia silnymi antybiotykami.

Właściwa pielęgnacja cery z trądzikiem zaskórnikowym.

Zaskórniki są wyjątkowo uciążliwe i żadna z nas nie chce czekać, aż ustąpią samoistnie. Cera z takimi zmianami wymaga starannej i co najważniejsze, regularnej pielęgnacji z użyciem specjalnych kosmetyków, niepodrażniających skóry. Najistotniejsze jest bardzo dokładne oczyszczenie jej z łoju i martwych komórek naskórka, co pozwoli to zachować czyste ujścia gruczołów łojowych. Ważne, jest też, aby skóry dotykać umytymi rękoma, najlepiej antybakteryjnym mydłem o właściwie dobranym pH. Mycie twarzy powinno się odbywać tonikami bez alkoholu o właściwościach ściągających pory, a krem zdecydowanie musi być beztłuszczowy. Warto też pamiętać, że nasz organizm do poradzenia sobie z trądzikiem potrzebuje wielu witamin i innych substancji odżywczych, które mogą mu dostarczyć odpowiednie suplementy diety.

Nonacne – witaminy i minerały dla mojej skóry, efekt – brak zaskórników.

Ja spośród wielu z nich wybrałam najlepszy, czyli Nonacne. Opinie ma w większości pozytywne i jest chwalony przez wiele stosujących go osób. Muszę przyznać, że wypróbowywałam wcześniej inne, ale dopiero on w pełni poradził sobie z wszystkimi zmianami trądzikowymi na mojej twarzy. Nonacne ma perfekcyjnie skomponowany skład, gwarantujący najwyższą skuteczność, a pierwsze efekty jego działania widać już po kilku tygodniach zażywania. Czytając ulotkę preparatu, od razu zauważymy, że złożony jest wyłącznie z naturalnych składników, wśród których zdecydowanie dominują wyciągi z:

  • pokrzywy, zioła o działaniu antybakteryjnym, dzięki któremu moja cera stała się wolna od groźnych drobnoustrojów, pełna blasku i idealnie gładka,
  • pestek winogron, biorących udział w procesie zmiękczania naskórka, usuwających jego zrogowaciałą warstwę, przywracających skórze utraconą elastyczność,
  • sarsaparilli, uzyskiwanej z różnych roślin należących do gatunku kolcowatych, rosnących w Ameryce Łacińskiej, Pełna witamin A, C, D i B odżywia skórę, sprawiając, że wygląda wyjątkowo świeżo, ma też działanie przeciwzapalne,
  • czerwonej koniczyny, stabilizującej pracę układu krwionośnego, przez co zmniejsza się rumień i nie dochodzi do rozwinięcia się trądziku. Ponadto wspomaga też naturalną regenerację skóry, biorąc udział w procesie produkcji kolagenu.

Te właśnie składniki sprawiły, że nie wahałam się przed złożeniem zamówienia na stronie producenta Nonacne, a moja niecierpliwość podczas czekania na przesyłkę sięgała zenitu. Za opakowanie liczące 60 tabletek zapłaciłam około 160 złotych i nie żałuję nawet jednej wydanej złotówki. Już po 2 tygodniach ilość zaskórników i innych wyprysków zmniejszyła się co najmniej o połowę, a po następnych kilku miesiącach kuracji zniknęły bez śladu. Nonacne może pomóc i wam w leczeniu trądziku, o ile oczywiście natychmiast go zamówicie, a obecnie możecie też skorzystać z wielu promocji oferowanych przez producenta.