Bez kategorii

Wygrać z trądzikiem

O wygranej z trądzikiem i pozbyciu się go na zawsze, marzy każda osoba, która się z nim zmaga. Nie ma tu co liczyć na cudowne żele, maści czy domowe sposoby, które nigdy nie działają i nie ma co liczyć, że sam zniknie. To poważny problem i powinien zając się nim lekarz dermatolog ale trzeba liczyć się również z kosztownymi wizytami.

Na domowe sposoby tj. wystawianie buzi do słońca, ręczne mycie twarzy, domowe parówki czy mocno wysuszające maseczki też nie ma co liczyć. Więc zanim wkroczy dermatolog, jak sobie pomóc?

Przede wszystkim, kupując kosmetyki zwracaj uwagę na skład. Unikaj tych, które zatykają pory, z daleka od wszystkich alkoholi i szkodliwych składników. Twoja podrażniona trądzikiem skóra będzie wdzięczna i choć nie pozbędziesz się krostek, wspomożesz pracę dermatologa.

Delikatnie myj twarz. Głównym powodem powstawania trądziku wcale nie są bakterie a zmiany hormonalne, które zachodzą w nastolatkach. Unikaj więc mycia antybakteryjnym żelem, stosuj raczej delikatny płyn do mycia twarzy. W ten sposób unikniesz zaostrzenia wysypu pryszczy. Nie zapomnij o tym, by przemyć twarz dwa razy dziennie- jeśli zrobisz to więcej, po prostu przesuszysz skórę i będzie jeszcze gorzej.

Nawilżaj i tonizuj

Skóra trądzikowa skłonna jest do przesuszeń, dlatego trzeba ją często nawilżać. Używaj także toniku i rób to zawsze, kiedy umyjesz twarz. Tonik ma za zadanie odświeżyć skórę i zwęzić gruczoły łojowe. Nie może zawierać alkoholu.

Używaj też delikatnego kremu nawilżającego.

Złuszczaj, ale choćby nie wiem co się działo, nie używaj peelingów mechanicznych bo mogą się przyczynić do problemów. Najlepsze będą peelingi enzymatyczne, bo posiadają enzymy, które rozpuszczają martwe komórki. Najlepiej stosować na noc. Kiedy wybierzesz się do lekarza, może zalecić średnio głęboki peeling dermatologiczny. Jest to peeling, który ma za zadanie wygładzić cerę i zmniejszyć blizny. Do tego redukuje grudki i zaczerwienienia. Taki peeling wmasowuje się w skórę i zostawia na kilka minut.

Punktowo, punktowo

Jeśli zauważysz niepokojące zmiany, które świadczą o zbliżającym się problemie zastosuj serum punkt27756014373 6867eaff94 mowe. Zawiera on zazwyczaj kwas salicylowy. Ma za zadanie przyspieszyć gojenie ran.

I najważniejsze- chroń się przed słońcem

Skóra trądzikowa jest z natury przesuszona, nie trzeba jej dodatkowo wysuszać słońcem. Jeśli już koniecznie musisz, wybrać się na opalanie- wybierz krem z filtrem 30 lub wyżej. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza, gdy stosowałaś lub nadal stosujesz krem z kwasami owocowymi.