Bez kategorii

Zabiegi przeciwtrądzikowe – metody i koszty

Profesjonalne zabiegi przeciwtrądzikowe z pewnością mogą przynieść pozytywne rezultaty, jednak mają pewną wadę – w większości, aby zadziałały, należy powtarzać je w seriach, a to niestety kosztuje… Jeśli Twój portfel jest w stanie wytrzymać wysokie koszty, zwróć uwagę na któryś z poniższych zabiegów.

Leczenie laserowe

Laserowe leczenie trądziku to nowoczesna i skuteczna metoda jego zwalczania. W zależności od stopnia rozwinięcia trądziku, stosuje się cykle kilku lub kilkunastu zabiegów. Koszt jednego najczęściej oscyluje w granicach 100 – 300 zł, więc nie jest to terapia tania. Laserowe leczenie trądziku polega na naświetlaniu chorych miejsc promieniami świetlnymi, które w rezultacie niszczą bakterie, likwidują stany zapalne i pomagają skórze się zregenerować. Laserowe leczenie trądziku to metoda bezpieczna i nieinwazyjna, nieprzynosząca negatywnych skutków ubocznych.

Zabiegi z użyciem kwasów

Zabiegi z użyciem kwasów wykonywane w gabinetach kosmetycznych polegają na dogłębnym oczyszczaniu skóry na zasadzie złuszczania chorego naskórka. Prościej mówiąc, są to peelingi, do których wykorzystywane są aktywne kwasy organiczne, takie jak między innymi: kwas migdałowy, mlekowy, cytrynowy, glikolowy, pirogronowy, salicylowy. Tego typu zabiegi mogą być skuteczne, ale pod warunkiem ich cyklicznego powtarzania (np. raz na tydzień, raz na dwa tygodnie). Koszt jednego zabiegu to około 60 – 100 zł.

Oksybrazja i mikrodermabrazja

Oksybrazja to rodzaj peelingu polegający na złuszczaniu martwego i niezdrowego naskórka za pośrednictwem tlenu i soli fizjologicznej, które są emitowane pod ciśnieniem przez specjalne urządzenie. Oksybrazja może skutecznie niwelować zmiany trądzikowe, ale podobnie, jak inne tego typu zabiegi, musi być wykonywana w seriach. Cena jednego zabiegu na twarz to około 100 – 150 zł.

Mikrodermabrazja jest zaś głębokim peelingiem, podczas którego dla efektu złuszczenia warstwy rogowej naskórka, stosuje się strumienie mikro-kryształów emitowanych przez specjalne urządzenie kosmetyczne. Koszt jednego zabiegu – około 100 zł.

3 Comments

  1. Żele i maści działają albo na chwilę albo tylko minimalnie łagodzą zmiany trądzikowe, przejechałem się już na kilku. Teraz myślę o wizycie w salonie kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.