Zalety korzystania ze szczoteczki sonicznej do twarzy z fototerapią

Szczoteczki soniczne stają się coraz bardziej popularne, a to ze względu na ich wielofunkcyjność i dobroczynne właściwości dla skóry twarzy. Taka szczoteczka to proste, a skuteczne urządzenie, które bardzo pomaga w codziennej pielęgnacji.

Jakie korzyści daje używanie szczoteczki sonicznej do twarzy?

Codzienne oczyszczanie skóry szczoteczką soniczną daje naprawdę dobre efekty. Wiele osób zapomina, że oczyszczanie twarzy to pierwszy i niezbędny etap, który musimy przejść, aby właściwie pielęgnować skórę. W szczególności oczyszczanie w okolicach strefy T jest niezmiernie ważne, bo tam zbiera się najwięcej zanieczyszczeń i mogą powstawać zaskórniki. Używanie jedynie żelów do mycia, pianek czy wody micelarnej to już trochę za mało, bo jest to zbyt lekkie działanie na skórę.

Po drugie, dobrze oczyszczona skóra jest gotowa do dalszych zabiegów i łatwiej przyswaja kosmetyki do pielęgnacji, dlatego pierwszy etap musi gwarantować dogłębne działanie na skórę.

I wreszcie, fototerapia czyli innowacyjne oddziaływanie światłem na skórę, gdzie za pomocą koloru światła działamy na różne problemy skórne.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Siła szczoteczki tkwi w wysokiej częstotliwości wibracji, które mieszczą się  w 12000-22000 obrotów na minutę. Obroty można sobie regulować według potrzeb. Soniczne oczyszczanie skóry pomaga w odblokowaniu porów i umożliwia głębokie oczyszczenie, co nie są w stanie zapewnić manualne urządzenia. Szczoteczki soniczne do twarzy usuwają zrogowaciały naskórek, a efekt miękkości i gładkiej skóry osiąga się już nawet w 2 minuty.

Urządzenie z jednej strony ma miękką szczoteczkę o dwóch różnych poziomach grubości. Cienka i gęsta służy do oczyszczania większych powierzchni na przykład policzków. Z kolei grubsza szczoteczka daje dostęp do okolic nosa i obszarów ze strefy T. Z drugiej strony urządzenia mamy obszar przeznaczony do masażu twarzy. Masaż poprawie koloryt cery, relaksuje, niweluje drobne zmarszczki i przygotowuje skórę na lepsze wchłanianie kosmetyków. Liczą się dobre nawyki, dlatego szczoteczka soniczna do twarzy powinna na stałe zagościć w kosmetyczce.

Fototerapia to nowoczesne podejście do pielęgnacji skóry

Fototerapia to terapia światłem i w zależności od koloru światła, można działać na różne problemy skórne. Może być włączona jednocześnie przy oczyszczaniu. Światłoterapia to leczenie światłem LED i w zależności od zakresu danej fali, wnika ona dogłębnie w skórę.

Na jakie obszary działają różne kolory światła?

  • czerwone światło – to funkcja anti-aging, która zwiększa jędrność i napięcie skóry; poprawia metabolizm komórek i zwiększa cyrkulację krwi oraz pobudza produkcję kolagenu; nawilża, wygładza i niweluje zmarszczki; każdy rodzaj skóry skorzysta na czerwonym świetle
  • niebieskie światło – działa korzystnie na trądzik, leczy stany zapalne i bakterie; sprawdzi się w przypadku skóry delikatnej, tłustej oraz trądzikowej
  • zielone światło – wpływa na wydzielanie sebum i zwęża rozszerzone pory, co jest częstym problemem w przypadku płci pięknej; wpływa na niwelowanie przebarwień

Dlaczego warto używać szczoteczek sonicznych z funkcją fototerapii?

Zalety korzystania ze szczoteczki sonicznej do twarzy są nieocenione. Jest to szybki i łatwy sposób czyszczenia twarzy, bo sam proces trwa około 5 minut wieczorem co drugi dzień. Jak można ocenić, jest to naprawdę krótki czas używania. Są one odpowiednie do każdego typu cery, więc nie trzeba się przejmować, że sobie zaszkodzimy. Szczoteczki soniczne dokładnie oczyszczają twarz i bardzo dobrze przygotują skórę do aplikacji kosmetyków, co z kolei zwiększa pewność tego, że kremy i inne kosmetyki będą lepiej działać. Szczotka dodatkowo niweluje zmarszczki mimiczne. Jak widać, jej działanie jest naprawdę szerokie i innowacyjne. To już nie tylko gadżet pielęgnacyjny, ale podstawa dobrej pielęgnacji. Korzystając z tak nowoczesnych rozwiązań jak szczoteczki soniczne, świadomie wybieramy inteligentne urządzenia o wysokiej jakości, które dają efekty lepsze niż codzienne, manualne oczyszczanie twarzy wodą z żelem.