Bez kategorii

Zastosowanie kwasów w leczeniu trądziku

Leczenie trądziku jest trudne i czasochłonne. Doskonale wiem, że czasami zaczyna wręcz brakować sił i nadziei na odzyskanie nieskazitelnej cery. Warto jednak walczyć do końca!

Jak wiecie, w moim przypadku najskuteczniejszy okazał się Royal Skin 500. Jednak sposobów na pozbycie się szpecących wyprysków jest wiele. Coraz częściej polecanymi są chociażby kwasy. Dermatolodzy przyznają, że są one bardzo skuteczne w leczeniu zarówno samego trądziku, jak i blizn czy przebarwień trądzikowych.

Kwasy nie dla każdego

Choć metoda wykorzystująca kwasy, najczęściej kwas migdałowy i azelainowy, jest szeroko polecana, warto pamiętać, że nie każdy może ją stosować. Nie jest ona wskazana u osób, które wykazują tendencje alergiczne na kwasy, a także mają bardzo wrażliwą skórę. Naturalnym efektem ubocznym zastosowania preparatów z kwasami jest przejściowe podrażnienie skóry, ale nie powinno ono wywoływać bólu, ran czy poparzeń.

Jak działają kwasy

Kwasy wnikają w skórę i wywołują dogłębne oczyszczenie oraz procesy złuszczające. Dzięki czemu możliwe jest oczyszczenie skóry i odblokowanie porów. Kwasy pomagają również w regulacji sebum, a to ono w wielu przypadkach jest odpowiedzialne za powstawanie nowych wyprysków.
lek na trądzik w ampułkach
Po zastosowaniu kwasu trzeba się liczyć z chwilowym podrażnieniem i złuszczaniem skóry. Odbudowana cera będzie znacznie bardziej promienna.

Różne stężenia na różne potrzeby

Wiele osób unika stosowania kwasów w leczeniu trądziku, z obawy przed uszkodzeniem skóry twarzy. Spokojnie! Kwasy kosmetyczne, dostępne w gabinetach kosmetycznych oraz preparatach aptecznych czy drogeryjnych zawierają wyłącznie bezpieczne dla człowieka stężenie tych kwasów.
leki na trądzik w ampułkach
Dzięki temu można wykorzystać ich złuszczające działanie, nie uszkadzając przy tym skóry. Na rynku dostępne są kwasy o różnym stężeniu. Niższe stężenie ma łagodniejsze działanie i jest polecane do częstszego stosowania oraz dla skóry podatnej na złuszczanie. Wyższe stężenia wywołują silniejszy efekt złuszczający i są wykorzystywane, kiedy pojawia się konieczność głębokiego oczyszczenia cery. Są doskonałe dla osób, których cera odporna jest na drogeryjne peelingi złuszczające.