Bez kategorii

Żel Epiduo – opinie, działanie, cena, możliwe skutki uboczne. Czy warto leczyć trądzik tym preparatem?

Żel Epiduo jest lekiem przeciwtrądzikowym do zastosowania zewnętrznego. Bazuje na dwóch silnie działających substancjach czynnych, dlatego wydawany jest tylko na receptę. Czy ten inwazyjny środek to dobry sposób na zażegnanie trądziku?

Epiduo – skład i działanie żelu

Skład żelu Epiduo tworzą adapalen i nadtlenek benzoilu. Pierwszy z nich jest pochodną kwasu naftalenokarboksylowego i należy do tzw. retinoidów trzeciej generacji. Jest dobrze przyswajalny przez skórę, wnikając w jej głąb wykazuje silne działanie przeciwtrądzikowe. Drugi składnik Epiduo (nadtlenek benzoilu) to zaliczany do nadtlenków organicznych związek o właściwościach utleniających. Działanie Epiduo polega na:

– hamowaniu rozwoju bakterii odpowiedzialnych za zmiany trądzikowe;

– redukowaniu stanów zapalnych;

– hamowaniu łojotoku;

– złuszczaniu zrogowaciałego naskórka;

– zmniejszaniu ilości powstających zaskórników i wyprysków.

Epiduo – efekty i możliwe skutki uboczne

Epiduo Żel należy wcierać w skórę raz dziennie, najlepiej w godzinach wieczornych, po uprzednim oczyszczeniu twarzy. Ponieważ substancje aktywne żelu Epiduo silnie oddziałują na skórę, dynamicznie zwalczając oznaki trądziku, szybko można zauważyć pozytywne efekty działania leku. Preparat reguluje procesy rogowacenia naskórka, zwalcza bakterie, prowadzi do zmniejszenia łojotoku, zmniejsza zmiany trądzikowe.

Niestety, podobnie jak większość przeciwtrądzikowych preparatów do zastosowania zewnętrznego, również Epiduo Żel niepozbawiony jest wad. Obok serii korzystnych efektów działania daje również wiele niepożądanych skutków ubocznych. Do najczęściej obserwowanych należą:

– dokuczliwe swędzenie i pieczenie skóry;

– zaczerwienienie skóry;

– nadwrażliwość skóry, podatność na podrażnienia;

– wysuszenie skóry;

– nadmierne łuszczenie się naskórka;

– oparzenia skóry po zetknięciu ze słońcem;

– obrzęki, ucisk w gardle.

Uporczywe skutki uboczne w wielu przypadkach są okolicznością dyskwalifikującą Epiduo jako środek do zwalczania trądziku. Osoba, która cierpi na trądzik, musi przecież na co dzień borykać się z podrażnieniami i zmianami skórnymi. Z pewnością nie jest jej potrzebny lek, który potęguje niekorzystne zmiany, dolegliwości bólowe i kłopoty z cerą, zamiast je łagodzić. Obok negatywnych skutków ubocznych, drugim mankamentem tego środka, są dość często występujące nawroty zmian trądzikowych po jego odstawieniu.

Żel Epiduo – cena

Żel Epiduo nie należy do najtańszych preparatów. Za małą tubkę 15 g zapłacimy ok. 40-45 zł, a za podwójną 30-gramową tubę dwa razy tyle. Czy warto wydać kilkadziesiąt zł na kurację lekiem dającym tak wiele niekorzystnych skutków ubocznych? Z pewnością każda, zmagająca się z trądzikiem osoba, na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sama.

Epiduo – opinie

Według wielu opinii, Epiduo Żel w pewnym stopniu hamuje zmiany trądzikowe, jednak niestety kosztem wystąpienia bardzo dokuczliwych skutków ubocznych. Jeśli skóra odchodzi komuś płatami, występują zaczerwienienia i podrażnienia, a po nałożeniu preparatu odczuwalny jest świąd lub piekący ból, trudno mówić, że lek jest dobry. Dlatego też wiele osób, które zdecydowały się na kurację Epiduo, zarzuciło ją jeszcze przed zużyciem całej tubki.

Nonacne – rozbudowany skład, skuteczne działanie, brak skutków ubocznych

Osobom, które wolą nie narażać się na nieestetyczne i negatywnie wpływające na samopoczucie efekty uboczne, warto polecić inny środek, tym razem nie miejscowy, ale doustny. Jest nim Nonacne – preparat wyróżniający się najbardziej rozbudowanym składem i najsilniejszym działaniem antytrądzikowym pośród konkurencyjnych środków. Nad innymi preparatami ma tę przewagę, iż nie wywołuje żadnych negatywnych skutków ubocznych. Jest bezpieczny dla zdrowia, nie powoduje podrażnień ani innych problemów ze skórą, nie wpływa źle na samopoczucie, wręcz przeciwnie – korzystnie działa na cały organizm, dogłębnie go oczyszczając.

Nonacne nie działa powierzchownie, a trafia w same przyczyny trądziku. Od środka rozprawia się z łojotokiem, bakteriami, grzybami, a także nagromadzonymi w organizmie toksynami, mającymi wpływ na powstawanie trądziku. Nonacne zawiera także substancje bezpośrednio poprawiające stan skóry i znacznie przyspieszające zanikanie zmian trądzikowych.

W składzie Nonacne znajdziesz zestaw niezbędnych skórze witamin, cenny likopen i cynk oraz kompozycję wyciągów roślinnych o działaniu detoksykującym, przeciwłojotokowym, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym oraz regulującym funkcjonowanie skóry.

Nonacne – jakość a cena

Efektywne i trwałe zwalczenie trądziku musi być poprzedzone długotrwałą kuracją. Zażywając Nonacne przez dłuższy czas, twój organizm nauczy się skutecznie zwalczać bakterie, toksyny i stany zapalne, skóra otrzyma odpowiednio wysoką dawkę składników odżywczych i regeneracyjnych, a działanie gruczołów łojowych zostanie wyregulowane. Na tak dobry preparat można poświęcić te 80 lub 100 zł miesięcznie.

Jeśli chcesz, aby kolejny środek na trądzik, po który sięgniesz, był tym ostatnim, zainwestuj w kurację Nonacne. Klikając tutaj przejdziesz prosto do strony producenta, na której będziesz mógł kupić Nonacne w promocyjnym pakiecie – płacisz za 3 sztuki, a 3 kolejne otrzymujesz za darmo. Inny korzystny zestaw to 3 sztuki preparatu w tym 1 gratis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.