Zioła, które pomagają w stanach lękowych

Zaburzenia lękowe są najczęstszym ze wszystkich zaburzeń zdrowia psychicznego. Na szczęście zaburzenie lękowe jest wysoce uleczalne i przy profesjonalnej pomocy często można je całkowicie przezwyciężyć. Wielokrotnie skuteczne leczenie zależy tylko od terapii indywidualnej lub grupowej oraz wyuczonych technik relaksacyjnych. Jednak w niektórych przypadkach zalecane jest również stosowanie leków przeciwlękowych na receptę. Leki mogą nieść ze sobą ryzyko niepokojących skutków ubocznych i mogą być bardzo uzależniające, co zachęca wiele osób do szukania bezpieczniejszych, bardziej naturalnych alternatyw.
Istnieje wiele naturalnych ziół na stany lękowe, które, jak udowodniono, skutecznie łagodzą wiele objawów przy bardzo niskim ryzyku wystąpienia działań niepożądanych. Podobnie jak w przypadku leków na receptę, każdy reaguje inaczej na leki naturalne, a znalezienie odpowiedniej kombinacji i dawki dla organizmu może zająć trochę czasu.

Męczennica- składnik często stosowany w medycynie naturalnej, łagodzi nadpobudliwość, lęk, bezsenność, napięcie nerwowe – a czasem jest nawet stosowany w leczeniu choroby Parkinsona. Kwiat męczennicy koi i uspokaja oraz może obniżać wysokie ciśnienie krwi.
Melisa – ogólny środek wzmacniający układ nerwowy, może obniżać ciśnienie krwi, a także uspokajać układ trawienny.

Lawenda – doskonała lek na stany lękowe i jedna z najlepszych naturalnych metod leczenia napadów paniki. Lawenda to ogólny tonik dla układu nerwowego i naturalny środek zwiotczający.

Waleriana – popularny naturalny składnik, który może być stosowany jako środek uspokajający i przeciwbólowy. Często jest skutecznie stosowany w leczeniu lęku i bezsenności.

Może się okazać, że w przypadku psychoterapii, terapii poznawczo-behawioralnej, ćwiczeń relaksacyjnych lub grup wsparcia lub kombinacji tych wszystkich nie potrzebujesz żadnych leków. Ale jeśli zdecydujesz się zbadać opcję leków, naturalne metody leczenia lęku mogą zapewnić bezpieczne, skuteczne wyniki, bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, jakie stwarzają leki na receptę. Naturalne leki stają się coraz bardziej popularne w miarę jak rośnie ich świadomość, i może się okazać, że są one również właściwym sposobem leczenia dla Ciebie.